reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

ROJAVAYA YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

Son Güncelleme :

04 Temmuz 2015 - 16:45

/ 149 views kez okundu.
reklam
ROJAVAYA YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI
reklam

Siirt’te Rojavaya yardım kampanyası başlatıldı. Yardım kampanyası düzenlenen bir toplantı ile kamuoyuna duyuruldu. Siirt Belediyesinde düzenlenen toplantıda yardım toplama komitesi adına konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Av.Şakir Demir amaçlarının seferberlik ruhu içerisinde Siirt halkının yardımlarını Rojava halkına ulaştırmak olduğunu söyledi.

Geçen yıl yine bu dönemlerde  Rojayaya yardım kampanyası düzenlendiğini hatırlatan Av.Demir bu kampanyada toplanan yardımlar hakkında bilgi de verdi. Geçen yılki kampanyada Siirt halkının gösterdiği fedakarlık ile yaptığı yardımlarla ön plana çıktığını ve Diyarbakır’ın ardından en fazla yardım toplanan ilin Siirt olduğunu belirtti. Bu yılki kampanyayı resmi olarak dört ay sürdürmeyi planladıklarına ve bununla ilgili olarak resmi izin başvurusu yaptıklarını belirten Av. Demir “Bu kampanya daha çok buğday, şeker, pirinç, bulgur, yağ, mercimek, fasulye, nohut, çocuk bezi ve maması gibi temel ihtiyaçlar üzerine olacak. Tabi şu anda Rojava’da bir savaş ortamı olduğundan ihtiyaçlar zamanla farklılık gösterebilir, ama kampanaya şu anda bu temel ihtiyaçlar dahilinde yürütülecek. Temel ihtiyaçların yanı sıra geçen seneki yardım kampanyasından farklı olarak bu yıl, nakit para yardımı da kabul edilecek” dedi. Kampanya çerçevesinde yardımlar Siirt Belediyesi hizmet binası ile Güres Caddesinde açılan yardım çadırlarında toplanırken, nakdi para yardımı yapmak isteyen yurttaşlar ise Rojava derneğine ait olan Halkbank TL IBAN: TR67 0001 2009 3250 0016 0001 42 ve Vakıfbank TL IBAN: TR67 0001 5001 5800 7303 5916 20 nolu hesap numaralarına para yatırabilirler. Kampanyaya  Siirt Belediyesi ile birlikte 7 ilçe ve belde belediye başkanlıkları ile HDP, BDP ve bazı sivil toplum kuruluşları da destek veriyor.

‘Rojava Halkı İçin El Ele’ Kampanyasının Startı Verildi  (5) ‘Rojava Halkı İçin El Ele’ Kampanyasının Startı Verildi  (6)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.