reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

ROJAVA İLE YARDIMLAŞMA KAMPANYASI SEFERBERLİĞE DÖNÜŞTÜ

Son Güncelleme :

16 Temmuz 2015 - 11:59

/ 132 views kez okundu.
reklam
ROJAVA İLE YARDIMLAŞMA KAMPANYASI SEFERBERLİĞE DÖNÜŞTÜ
reklam

Siirt Belediyesi öncülüğünde 4 Temmuz’da startı verilen “Rojava halkı için el ele” yardım kampanyası çerçevesinde Siirt halklarının katkıları ile kampanya yurttaşların büyük destek ve katkıları  yardım  seferliğine dönüştü.

Siirt Belediyesi öncülüğünde siyasi parti ve 58 sivil toplum örgütünün katılımıyla, “Rojava halkı için el ele” şiarıyla 4 Temmuz’da başlatılan destek kampanyası çerçevesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Siirt genelinde seferberlik 300 kişilik bir ekibin yanı sıra, Dudêran Şengal kampında bulunan Êzidi yurttaşların yardım çalışmalarına katılması dikkat çekiyor.

Yardım kampanyası çerçevesinde kent merkezinde kurulan iki yardım toplama çadırının yanı sıra,  Siirt’te bağlı ilçe merkezlerinde kurulan yardım toplama merkezlerinde yurttaşlar tarafından yapılan yardımlar ger geçen gün çığ gibi büyüyor.  Yardım merkezlerinde ve mahallelerde toplanan yardımlar gıda ve temel ihtiyaç malzemeleri Siirt Rojava ile Yardımlaşma ve Dayanışma Koordinasyonu bünyesinde bulunan araçlar tarafından Siirt belediyesi hizmet binası içinde yer alan toplama merkezine taşınıyor.

Siirt’te toplanan yardımların Ramazan bayramı ardından Rojava gönderilmek üzere Urfa’nın Suruç ilesinde buluna Rojava yardım toplama merkezine gönderilecek.

Rojava İle Yardımlaşama Kampanyası Seferberliğe Dönüştü  (2) Rojava İle Yardımlaşama Kampanyası Seferberliğe Dönüştü  (3) Rojava İle Yardımlaşama Kampanyası Seferberliğe Dönüştü  (4) Rojava İle Yardımlaşama Kampanyası Seferberliğe Dönüştü  (5) Rojava İle Yardımlaşama Kampanyası Seferberliğe Dönüştü  (6) Rojava İle Yardımlaşama Kampanyası Seferberliğe Dönüştü  (7)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.