reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

REKTÖRLÜK YENİ HİZMET BİNASINDA

Son Güncelleme :

05 Kasım 2015 - 12:22

/ 93 views kez okundu.
reklam
REKTÖRLÜK YENİ HİZMET BİNASINDA
reklam

Siirt Üniversitesi rektörlük hizmet binasın tamamlandı.Üniversitenin Kezer Kampusünde bulunan yeni binanın tamamlanması ile birlikte, bir çok birim bu binada hizmet vermeye başladı. Prof.Dr.Murat Erman ise hem il merkezindeki kampuste ve hem de yeni rektörlük binasında hizmet vermeye devam edecek.     Üniversitenin her geçen gün dada geliştiğini belirten Prof.Dr.Murat Erman şunları söyledi;

‘’Kasım ayı itibariyle rektörlük hizmet binası kezer yerleşkemizdeki yeni binasına taşınmıştır.

Bu çerçevede rektörlüğe bağlı sekiz daire başkanlığımız da eş zamalı olarak kezer yerleşkemize taşındı.  Enstitü müdürleri ve döner sermaye işletme müdürü, uluslrarası ilişkiler ofisi. Tamamı şuan hizmet vermek üzere kezer yerleşkemizdeki kezer binasına taşındılar.  Bundan sonra üniversitemizin alan yerleşkesi olarak kezer yerleşkesi bu tür hizmetlerin yürütülmesi için ön plana çıkacaktır. Bununla birlikte merkez yerleşkemizde ağırlıklı olarak ön lisans programları ve veteriner fakültesi sağlık yüksek okulu birimlerimiz mevcut yerlerini korumaktadırlar. Rektörlük makam odamız merkez kampüsümüzde de olacak. Zama zaman merkez kampüsümüzden de hizmet vermiş olacağız. Ancak ağıtlıklı olarak rektörlük idari hizmetleri ve diğer akademik birimlerimizdeki hizmetler kezer yerleşkesinde yürütülecektir. Rektörlük hizmet binası A ve B blok olarak faaliyete geçti. Bunun yanı sıra merkezi kafeteryamız da faaliyete girdi. Kezerde öğrenci yemekhanesi akademik personel yemekhanesi idari personel yemekhanesi V.I.P. yemekhane olmak üzere değişik bölümlerden oluşa oldukça geniş bir mekana sahip. Bu çerçevede yemeklerimiz merkezi kafeterya binamızda öğrencilerimize ve personellerimize hizmet verecektir. Sağlık merkezimiz de faaliyete geçti. Sağlık merkezimizde sağlık kültür ve spor daire başkanlığı ve aile sağlığı iş birliği içerisinde oraya bir aile sağlığı merkezi şeklinde bir konsept içinde görev verildi. Buradan diş hekimi, diyetisyen, pratisyen ve psikologtan oluşan bir ekip öğrencilerimizin ve persolellerimizin sağlık sorunlarına çözüm bulmaya çalışacaklar. Burada teşhis ve tedavi işlemleri yürütülecek. Kezer yerleşkemizde önemli bir birim olan yeşil alan müdürlüğüde merkezi araştırma laboratuvarımızın yanına taşındı. Bu son bahar döneminde çok hızlı bir çimlendirme ve ağaçlandırma faaliyetlerini üniversitemiz sürdürmektedir. İnşallah her geçen gün burada daha yeşil çevre düzenlemesiye modern binalarıyla öğrencilerimize sağlıklı eğitim öğretim, akademisyenlerimize araştırma giriştirme faaliyetleri noktasında oldukça geniş fonksyonlu bir alan oluşturmuş bulunmaktayız. İlimize ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.