son dakika

PROF. DR.AKTAY’DA MÜJDELER BİTMEZ SİİRT’TE İKİNCİ ÜNİVERSİTE KURULUYOR

Nisan 29, 2018 | by kanal56
PROF. DR.AKTAY’DA MÜJDELER BİTMEZ SİİRT’TE İKİNCİ ÜNİVERSİTE KURULUYOR
Güncel
0

Siirt Milletvekili ve AK Parti Genel Başkanı Başdanışmanı Prof.Dr.Yasin Aktayda müjdeler bitmez.Daha önce müjdelediği, havalimanı, Kurtalan yolu, Garneve termal tesisi, küçükbaş hayvan payetleme, tıp fakültesi ve bakır işleme tesisinin ardından çok önemli bir müjde daha geldi. Prof.Dr.Yasin Aktay Siirt’te ikinci bir üniversitenin müjdesini verdi.

Prof.Dr.Aktay Kanal 56 Televizyonunda genel yayın yönetmeni Ayhan Mergen ve gazeteci yazar Metin Arıtürkün moderatörlüğünde ki programa, bakır tesisinin kuracak olan firmanın yönetim kurulu başkanı Fikret Baydarmanla birlikte katılarak, başlattığı dev projeler  hakkında bilgi verdi.

Siirt’in, bölgenin ve hatta ülkemizin kalkınmasına önemli katkılarda bulunacak ve aralarında devletin stratejik yatırımlar programı kapsamına alınan bakır tesisi dahil bütün projelerin belirlenen takvimleri doğrultusunda yürüdüğünü belirten Prof.Dr.Aktay, bütün bu yatırımların yanında birde ikinci bir üniversitenin kurulacağı müjdesini verdi. Kurulacak üniversitenin uluslararası nitelikte olacağını ifade eden Prof.Dr.Aktay, bu üniversite için yer arayışında olduklarını ifade ederek, uygun arazisi olan vatandaşlara, arazilerini bağışlama çağrısında bulundu.

Yatırımcı Fikret Baydarmanda kuracağı ayakkabı fabrikasına 2 ay, soda fabrikasına ise 5-6 ay içerisinden başlanacağını, dev bakır işleme tesisine ise gelecek yıl bu tarihlerde kazma vurulacağını belirtti. Prof. Dr. Yasin Aktay’ın önderliğinde kurulmakta olan dev bakır tesisi için dört ülkeden yatırımcıların ortak olmak istediklerini belirten Baydarman tesisin tam anlamıyla hizmete girdiği dönemlerde 20 bine yakın kişiye istihdam sağlanacağını sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.