son dakika

PROF .DR. AKTAY KANAL 56’NIN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Temmuz 31, 2017 | by kanal56
PROF .DR. AKTAY KANAL 56’NIN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
Güncel
0

ASRIN PROJESİ  GARNEVENİN KURTARILMASINI ANLATTI

Siirt Milletvekili Prof.Dr. Yasin Aktay, Kanal 56 nın canlı yayın konuğu oldu. Genel  Yayın Yönetmenimiz Ayhan Mergen’in konuğu olan Prof.Dr. Aktay ilimizin gündemindeki konularla yürüttüğü çalışmalara değinerek asrın projesi olarak nitelendirdiği Garnave Kaplıcasının kurtarılması konusunda ki anlattı.

Başta Eruh ilçesi olmak üzere ilçelere yaptığı gezilere değinen Prof.Dr.Aktay Bursa Büyükşehir Belediyesinin bu ilçede yaptığı çalışmaları ve bina giydirmelerini övgüyle anlattı. Siirt Eruh, Siirt Kurtalan ve Kurtalan Batman yollarındaki sorunların çözümü için yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç aldığını belirtti. Siirt Eruh Karayolunun tamamlanması için yeni evlenen bir çiftin, düğün arabasının arkasına  “Aşkımız,  Siirt Eruh Karayolu gibi olsun.Hiç bitmesin “ şeklindeki espriden çok etkilendiğini belirterek, bunu Ulaştırma Bakın ve Karayolları Genel Müdürüne gönderdiğini ve bu sayede çalışmaların hızlandırıldığını söyledi.

Garnave kaplıcasının suyunun kurtarılması için başlatılan çalışmaların devam ettiğini belirten Prof. Dr. Aktay “Bu proje ile Garnavenin suyu Kezere getirilecek. Burada kurulacak termal tesiste 300 adet konut yapılacak.Burada  bir yıl içerisinde 15 bin aile devre mülk sistemi ile termal tatil yapabilecek. Bunun yanı sıra bu suyla seralar kurulacak. Başka illerden sebze ithal eden Siirt, kendisi ihraç edecek. Bu proje sayesinde 1000 kişi istihdam imkanı bulacak.”dedi.

Prof.Dr Aktay bu tesisle birlikte Siirt Üniversitesi bünyesinde  termal tesis hizmetleri konusunda eğitim verecek SPA bölümünün de açılacağını ve bu bölümün ülkemizde bir ilk olacağını sözlerine ekledi

Paylaş

Comments are closed.