son dakika

PEYNİR FİYATLARI 60 TL’DE  DURDU      

Haziran 22, 2022 | by kanal56
PEYNİR FİYATLARI 60 TL’DE  DURDU      
Güncel
0

İlkbahar aylarında 35 Tl den  satılmaya başlanan taze peynirin kilogram fiyatı 60 Tl ye kadar yükseldi ve şimdilik  bu rakamda durdu.

Peynir sezonun buruk geçtiğini belirten peynirciler ”  Geçen sene peynir azdı ama satışı çoktu, Siirt’te oturan vatandaşlar peynir alamıyor daha çok dışarıdan gelenler peynir alıyor.” Şeklinde görüş belirtiyorlar

Satıcı Azat ilbaş ” Şu ana kadar umduğumuz satışı bulamadık. Geçen sene peynir fiyatları 35 TL ye kadar yükseldi ancak satışları çoktu. Bu sene peynir fiyatları pahalı olduğu için kimse alamıyor. Fiyatı 60 TL ye yükselen peynire rağbet oldukça düşük. Geçen sene günlük 1 tona yakın peynir satılırken bu sene 300 kilo zor satıyoruz. Esnaf olarak çökmüş haldeyiz. Gelen ürün yüksek fiyatlardan dolayı peynirin satılmamasıyla beraber elektrik ve su faturamızı bile ödeyemiyoruz. Maliyetlerin artmasından dolayı da en çok vatandaşlar etkileniyor. Geçen sene 100 kilo peynir alan bir vatandaşımız bu sene ancak 20 kilo alabiliyor. Siirt’te ikamet eden vatandaşlardan ziyade dışarıdan gelenler peynir alıyor. Siirt’te oturan vatandaşlar peynir alamıyor.”  Dedi.

Nisan ayında başlayan taze peynir tuzlama sezonu ağustos ayının sonlarına kadar devam ediyor.

Paylaş

Comments are closed.