reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

PERVARİ İLÇESİNDE KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

Son Güncelleme :

23 Mayıs 2015 - 13:50

/ 133 views kez okundu.
reklam
PERVARİ İLÇESİNDE KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR
reklam

Siirt’in Pervari İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan “Pervari Metod” tiyatro ekibi ’7 Kocalı Hürmüz” adlı müzikal tiyatro oyununu sahneledi.

Pervari Metod tiyatro ekibi daha öncede “Bayramlık Pabuç” adlı oyunu, Ankara ve Gaziantep illerinde de sahneleyerek,  toplumun kanayan sosyal yaralarından birisi olan erken yaşta evliliklere dikkat çekmişti.

Pervari İMKB Lisesi çok amaçlı salonunda sahnelenen oyunu, İlçe Kaymakamı Murat Kahraman, Belediye Başkanı Tayyar Özcan, kurum amirleri,  İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Şükrü Uras, davetliler ve çok sayıda Pervarili sanatsever izledi.

Tiyatro gösterisinde ilçede görev yapan öğretmenler ile resmi kurumlarda çalışan görevlilerin yanı sıra esnaflar ve gençler rol aldı.

Tiyatro oyununu izlemek için Pervarililer adeta salonu tıka basa doldurdu. Yaklaşık 2 saat süren ve iki perde halinde sahnelenen oyun, salonu dolduran sanatseverleri gülmekten kırdı geçirdi.

Oyunun bitiminden sonra sahneye hep birlikte çıkan tiyatrocuları, seyirciler dakikalarca ayakta alkışladılar.

Oyun sonunda, tiyatro ekibini kutlayan Pervari Kaymakamı Murat Kahraman, ilçede kültür sanat etkinliklerine büyük önem verdiklerini belirterek, ‘Pervari halkının oyuna ilgisi çok güzel. Bu tür sosyal sorumluluk projelerini vatandaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Tiyatro ekibini kutluyorum’dedi.

Oyunun yönetmenliğini yapan Pervari İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Özcan ise, tiyatro ekibinin 3 aydan beri oyuna hazırlık yaptıklarını dile getirerek, “ ‘Pervari Metod’ Tiyatro ekibinde; öğretmen, memur, işçi, esnaf ve halkın her kesiminden insanlarımız rol alıyor. Herkes gönüllü olarak görev aldığı için çok başarılı bir performans orta çıkıyor. Bizlere destek olan başta ilçe Kaymakamımız Murat Kahraman ve Pervari Belediye Başkanımız Tayyar Özcan’a ve çalışmalarımıza basın yoluyla destek veren hemşehrimiz Basın Müdürü Şükrü Uras’a  da teşekkür ediyorum“ diye konuştu.

Pervari Tiyatro (1) Pervari Tiyatro (4) Pervari Tiyatro (5) Pervari Tiyatro (6) Pervari Tiyatro (13) Pervari Tiyatro (14) Pervari Tiyatro (16)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.