son dakika

PERVARİ BELEDİYESİ VE KOSGEB ARASINDA İLK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Ocak 21, 2016 | by kanal56
PERVARİ BELEDİYESİ VE KOSGEB ARASINDA İLK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Ekonomi
0

Pervari Belediyesi ile KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Siirt Müdürlüğü arasında ilk Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolü imzalandı. Pervari Belediye Başkanı Tayyar ÖZCAN ve KOSGEB Siirt Müdürü Ömer ERKILIÇ’ ın katılımıyla Belediye Başkanlığında imzalanan protokol çerçevesinde 60 kişiye girişimcilik eğitim verileceği bildirildi.

İmza töreninde konuşan Pervari Belediye Başkanı Tayyar ÖZCAN, eğitimin hayırlı olmasını dileyerek Başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU’NUN 1 kasım seçimlerinden önce kendi işini kurmak isteyen gençlere vaat ettiği 50 bin lira hibe desteğinden faydalanabilmeleri için KOSGEB ile bu protokolü imzaladıklarını kaydetti. Başkan Özcan Eğitimini iki sınıf ve 60 kişiye yönelik olacağını bu eğitim sonucunda devlet desteği ile yeni işletmelerin kurulabileceklerini, kurulacak işletmelerin ilçedeki istihdam sorununa katkı sağlayacağını umut ettiğini belirtti. 06.02.2016 tarihinde başlayacak eğitime başvurmak isteyenlerin müracaat için belediyemize başvurabileceklerini bildirdi.

KOSGEB Siirt Müdür Ömer ERKILIÇ ise yaptığı açıklamada, Başbakanımız Ahmet DAVUTOĞLU’ nun 1 kasım seçimlerinden önce kendi işini kurmak isteyen gençlere vaat ettiği destek 17 Aralık itibarıyla resmen başladığını, Bu eğitimi alıp yeni işletme kuranların KOSGEB ’ten 50 BİN TL (geri ödemesiz) HİBE ve 100,000 (Yüz bin) TL (geri ödemeli) sabit yatırım desteğinden faydalanabileceği belirti. ERKILIÇ, Pervari Belediyemizle ilk kez girişimcilik eğitimi vereceklerini, Pervari’de iş sahibi olmak isteyen, kendi işini kurup, kendi işinin patronu olmak isteyenlerin bu eğitime katılmalarını istedi. Protokol sonunda ERKILIÇ, kendilerine destek sunan Pervari Belediye Başkanı Tayyar ÖZCAN ’a teşekkür etti.

 

Paylaş

Comments are closed.