son dakika

OYA KÖYÜ CAMİSİ VE KURAN KURSU İNŞAATI YARIM KALDI, ŞEHİTLER CAMİSİ HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİNİ BEKLİYOR

Mayıs 14, 2022 | by kanal56
OYA KÖYÜ CAMİSİ VE KURAN KURSU İNŞAATI YARIM KALDI, ŞEHİTLER CAMİSİ HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİNİ BEKLİYOR
Güncel
0

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Oya Köyünde yapımına beş yıl önce başlanan Şehitler cami ve kuran kursu inşaatı yarım kaldı.
Caminin yapımına öncülük eden Burhan Yeyrek köylerinin merkezi bir köy olduğunu belirterek cami ve kuran kursunun tamamlanabilmesi için hayırseverlerin desteğini beklediklerini belirtti.
Köylerinin merkezi bir köy konumunda olduğunu belirten Yeyrek “ Köyümüz çevresindeki köyler arasında merkezi bir köy konumundadır.Özellikle cuma namazını kılmak üzere çevre köylerden her hafta yüzlerce kişi geliyor. Gerek köylülerimizin ve gerekse çevre köylerden gelenleri göz önünde bulundurarak beş yıl önce cami ve kuran kursu yapımına başladık. Cami, yatılı kursu gasilhane, taziye evi ve benzeri dini bütün ihtiyaçların karşılanacağı dört katlı bir bina yapıyoruz.Yaklaşık 8 bin kişinin yaşadığı köylerin yararlanabileceği cami ve kuran kursu inşaatının kaba kısmı tamamlandı. Ancak maddi sıkıntılar nedeniyle inşaat durmuş durumda.Cami ve Kuran Kursumuzun inşaatının tamamlanabilmesi için desteğe ihtiyacımız var. Bu konuda hayırseverlerin desteğinin bekliyoruz.” Dedi.
Niğde’den bir vatandaşın ana giriş kapısını, Ak Parti eski il başkanı F. Özgür Çalapkolunun tavan süslemelerini, Şirvan eski Kaymakam şimdi Gaziantep Valisi olan Davut Gülün halıları, Siirt eski valisi şimdiki Zonguldak valisi Mustafa Tutulmazında malzeme yardımı yaptığını belirten Yeyrek acil borçlarının bulunduğunu belirtti.
Şehit çocuğu Gündüz Yeyrekte devlet büyükleri ve hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi.
Hüdeydan Kayaalp adlı hemşerimiz de köyün camiye büyük ölçüde ihtiyaç duyduğunu belirterek herkesi yardım etmeye davet etti.

Paylaş

Comments are closed.