reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

ONU UNUTMADIK VEFAT YIL DÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI

ONU UNUTMADIK VEFAT YIL DÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI

Son Güncelleme :

10 Kasım 2015 - 13:38

/ 112 views kez okundu.
reklam
ONU UNUTMADIK VEFAT YIL DÖNÜMÜNDE TÖRENLERLE ANILDI
reklam

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk aramızdan ayrılışının 77 ci yıl dönümünde bir kez daha anıldı. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de değişik anma törenleri düzenlendi.Anma etkinlikleri kapsamında ilk tören Atatürk Anıtında yapıldı. İstiklal Marşı okundu ve saat 9.05.geçe iki dakikalık saygı duruşu yapıldı.İkinci tören Kültür Müdürlüğünde gerçekleştirildi. Buradaki törende Tugay Komutanlığı adına konuşan Binbaşı Murat Uyguner, Atatürk’ün şahsiyeti ve askeri dehasını anlattı.Bu konuşmanın ardından anma etkinlikleri nedeniyle ilk, orta ve lise öğrencileri arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları kapsamında birinci gelen şiiri Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencisi  Betül Fırat okudu.Kompozisyon birincisi Türk Telekom Fen Lisesinden Nurten Düvenci de kompozisyonunu okudu.Resim Şiir ve kompozisyon dallarında ilk üç dereceye giren öğrencilere ödülleri belediye başkan vekili Sabri Sağır, 3.Komando Tugay Komutanı Tuğg. HaliT Şimşek ve Vali Mustafa Tutulmaz tarafından verildi. Sosyal Bilimler Lisesinin Atatürk Oratoryosunun ardından Takasbank Güzel Sanatlar Lisesi korosu Atatürk’ün Sevdiği şarkıları seslendirdiler.Buradaki tören Kültür ve Turizm Müdürlüğünün hazırladığı Atatürk Fotoğrafları sergisinin gezilmesi ile sona erdi. Etkinliğe Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkan Vekili Sabri Sağır, 3.Kom.Tugay Komutanı Tuğg.Halis Şimşek,  Siirt Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr.Ender Sinan Poyrazoğlu, kamu kurum müdürleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu ve öğrenciler katıldı.

ATATÜRK'ü Anma 10 Kasım  (2) ATATÜRK'ü Anma 10 Kasım  (3) ATATÜRK'ü Anma 10 Kasım  (11) ATATÜRK'ü Anma 10 Kasım  (12) ATATÜRK'ü Anma 10 Kasım  (13) ATATÜRK'ü Anma 10 Kasım  (14) ATATÜRK'ü Anma 10 Kasım  (15) ATATÜRK'ü Anma 10 Kasım  (16)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.