son dakika

ÖĞRENCİLERE TABLET VE OKUMA YAZMA SETİ DAĞITILDI

Ekim 20, 2020 | by kanal56
ÖĞRENCİLERE TABLET VE OKUMA YAZMA SETİ DAĞITILDI
Güncel
0

EĞİTİM PROGRAMLARI NEDENİYLE KANAL 56 TV YE TEŞEKKÜR EDİLDİ

Öğrencilere tablet ve okuma yazma setleri dağıtılmaya başlandı. Dağıtımın başlaması nedeniyle törenler düzenlendi. Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip stüdyolarını eğitim programlarına açan ve çekimi gerçekleştirilen programları yayımlayan Kanal 56 Tv ye teşekkür ettiler.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törende iş adamlarının desteği ile valilik tarafından temin edilen 100 adet tabletin dağıtımı yapıldı.

Buradaki törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip okullarda  yüz yüze eğitim ve öğretime ara verilmesinden bu yana geçen sürede yaptıkları çalışmaları anlattı. Hazırladıkları e ödev çalışmasının bakanlıkça örnek gösterildiğini belirten Edip  iki aydan beri stüdyolarını eğitim çalışmalarına açan ve yüzlerce programın çekim ve yayımını sağlayan Kanal 56 Tv ye teşekkür etti.

Vali Osman Hacıbektaşoğlu yaptığı konuşmada uzaktan eğitim konusunda ülkemizde ve ilimizde çok önemli çalışmalara imza atıldığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Uzaktan eğitim konusunda ufak tefek bazı eksikliklerin olabileceğini belirten Hacıbektaşoğlu “Bunlar suratla gideriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda bize çok geniş imkanlar tanıyor. Ancak o konu çok önemli. Bu nedenle bizde valiliğimizin il özel  idaremizin ve iş adamlarımızın imkanları birleştirerek eksiklikleri gidereceğiz. Bütün esnafımızı tüccarlarımızı imkanı olan herkesi öğrencilerimize tablet temin konusunda destek vermeye davet ediyorum.”  Dedi.

Bu konuda basın mensuplarından destek beklediklerini belirten Vali Hacıbektaşoğlu eğitim programları nedeniyle Kanal 56 Tv ye teşekkür etti.

Törende konuşmaların ardından tabletlerin dağıtımı Vali Hacıbektaşoğlu ve eşi Güney Hacıbektaşoğlu tarafından  gerçekleştirildi. Törene okul yöneticileri veliler ve öğrenciler katıldı.

Halk Eğitim Merkezindeki törenin ardından Vali Hacıbektaşoğlu ve beraberindeki heyet Cumhuriyet İlkokuluna geçti. Burada da il genelinde dağıtımı gerçekleştirilecek 2000 adet öğrenci okuma yazma seti ile 99 adet öğretmeni setinin dağıtımına başlandı.Vali Hacıbektaşoğlu ve eşi sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti ve özellikle pandemi konusunda onlara çeşitli öğütlerde bulunarak   okuma yazma setlerini dağıttı.

Vali Hacıbektaşoğlu, o günlerin geride kaldığını,öğrencilerin hiçbir zaman kendi okullarına taş atmayacaklarını ve zarar vermeyeceklerini belirterek okulların pencerelerine takılan demir parmaklıkların sökülmesini istedi.

Paylaş

Comments are closed.