son dakika

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN İTFAİYECİLERE SÜRPRİZ

Eylül 30, 2021 | by kanal56
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN İTFAİYECİLERE SÜRPRİZ
Güncel
0

Siirt’te özel bir ana okulu öğrencileri itfaiye haftası nedeniyle Siirt Belediyesi İtfaiyle Müdürlüğünü ziyaret ederek itfaiye haftalarını kutladılar.

Ziyarette minik çocuklar itfaiye aracına bindirilerek yangınlara müdahalenin nasıl geçekleştirildiği anlatıldı. İtfaiye merdivenine bindirilen minik öğrencilere kask takılarak tatbikat düzenlendi.

Şehir merkezine itfaiye araçlarıyla sirenler çalınarak gezdirilen öğrencilere yangından uzak durmaları ve ateşle şaka olmayacağını anlatıldı.

İtfaiye Müdürü Misbah Yılmaz, yaptığı açıklamada, minik çocukların bu yaşta itfaiyenin görevleri ve yangın söndürme çalışmalarının nasıl gerçekleştirildiği konularında bilgi sahibi olmalarının önemli olduğunu belirtti.

Yangın çıkan bir evde çocukların ne yapması gerektiğini aktardıklarını belirten Yılmaz şöyle konuştu: “Minik yavrularımızla ufak bir yangın tatbikatı yaptı. Onları itfaiye aracını tanıttık ardından şehir merkezine kısa bir tur düzenledik. Çocuklarımız yangın konusunda bilinçlenmesi çok önemli. Allah göstermesin bir evde yangın çıktığında en ufak çocuğun rolü de çok önemlidir. İtfaiyenin ne yaptığını ve nasıl çalıştığını anlayan çocuk bizim için artık gönüllü ufak bir itfaiyeci erimizdir. Çünkü gördüğü yangın karşısında yapacağı ilk şey telefona sarılıp 112’na nasıl bilgi vereceğini anlattık buda bizim için çok önemlidir. En önemlisi çocukların yangından uzak durması gerektiği ve ateşle oyun olmayacağını öğrettik.”

Öğrencilerden Ömer Halis Oktav  ise itfaiye aracına binmenin çok eğlenceli olduğunu belirterek, ateşin çok tehlikeli olduğunu ateşi gördüğünde telefonla 110 a bildireceğini söyledi.

Okul Müdürü Belgin Keklikçi ise yaptığı açıklamada ”Özellikle Siirt Belediyesi İtfaiye müdürlüğüne teşekkür ederim. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte çok sıcak karşılandık. Öğrencilerimiz yangın konusunda çok önemli bilgilere sahip oldular. Bundan  dolayı tekrar tekrar teşekkür ederim. “ dedi.

Ziyarette öğrencilerin itfaiye haftası nedeniyle getirdikleri pasta kesilerek yenildi.

Paylaş

Comments are closed.