son dakika

MİNİK KALPLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Ekim 7, 2019 | by kanal56
MİNİK KALPLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Güncel
0

ALPARSLAN İLKOKULU ĞRENCİLERİ SOKAK KEDİLERİNİ BESLEDİ

İlimizin güzide okullarından birisi olan Alparslan İlkokulunun 3-B sınıfı öğrencileri mahalleyi dolaşarak sokak kedileri için, su, süt ve mama bıraktı, evlerinde kedi besleyen ailelere de destek olmak için  mama dağıttılar.

4 Ekim Hayvanları Koruma günü etkinliği kapsamında düzenlenen etkinlikte Okulun Müdür Yardımcısı Arzu Kunter ve sınıf öğretmenleri İnci Kuzu ile birlikte mahalleyi sokak sokak dolaşan minik öğrenciler beraberlerinde getirdikleri mama ve sütlerle kedileri beslediler. Öğrenciler evlerinde kedi beslediklerini belirledikleri aileleri de ziyaret ederek, kendilerine kedi maması verdiler.

Minik öğrenciler yaptıkları açıklamada, bu dünyanın yalnız insanların değil, bütün canlıların ortak malı olduğunu belirterek,  diğer  canlıları da koruyup gözetmemiz gerektiğini ifade ettiler. Öğrenciler “Bu dünya yalnız insanların değil.Bitkiler ve hayvanlarla birlikte insanların malıdır.Bundan dolayı bitkileri ve hayvanları  korumamız gerekiyor. Bizde bunu düşünerek özellikle çok zor durumda olan sokak kedilerini beslemeyi düşündük. Onların önlerine su süt ve mama bıraktık.Onları doyurduk. Ancak amacımız, kedilerin  bir günlük beslenmeleri değil her gün besin bulabilmelerini sağlamaktır.” Dediler.

Öğrenciler kendilerine rehberlik yapan sınıf öğretmenleri İnci Kuzu ve müdür yardımcıları Arzu Kuntere teşekkür ettiler.

Paylaş

Comments are closed.