son dakika

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ  EDİP HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALDIK

Eylül 18, 2020 | by kanal56
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ  EDİP  HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALDIK
Güncel
0

Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip 21 Eylülde başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim yılına ilişkin  olarak pandemi açısından her türlü önlemin alındığını söyledi.

Yaptığı açıklamada öğrencileri okullara güven içerisinde alacaklarını ve okulların birçok yerden daha güvenli olduğunu belirten Edip velilerin gönüllerinin rahat olmasını ve kaygı taşımamalarını istedi.

Ana sınıfı  ve 1. Sınıfı öğrencilerini okula başlayacaklarını belirten Edip” Öğrencilerimizin sağlıklarını dikkate alarak okullarda bütün çalışmalar yapıldı. Örneğin ne yapıldı? Bu çalışmalar kapsamında  bütün okullar belediye ekipleri tarafından dezenfekte edildi, ilaçlandı. Bunu her gün yapacağız :Bütün  okulların girişlerinde  ayaklı pedallı dezenfekte makineleri kuruldu. Yine bütün okullarda sıvı sabun kağıt havlular verildi. Bütün sınıflarda el dezenfektanı bulunacak. Bütün öğrencilere maske hazırladık ve  bunları ücretsiz  olarak veriyoruz. Özellikle öğrencilerinde ilgisini çekecek renkli desenli  güzel maskeler aldık. Veliler öğrencileri  gönül rahatlığıyla okullara gönderebilirler. Biz  2 gündür  okullarda sürekli denetimler yapıyoruz. Bütün 1. Sınıf öğretmenleriyle görüntülü bir şekilde toplantılar yaptık. Özellikle Pervari Şirvan ilçelerin deki öğretmenlerle. Diğer ilçelerdeki öğretmenlerle de yaptık. Siirt il merkezi ve ilçelerde şu an hazır bir şekilde bekliyoruz. Velilere tavsiyemiz lütfen öğrencilerimizi gönül rahatlığıyla okullara göndersinler. Sağlıklarını en az bizde onlar kadar düşünüyoruz.Okullarımız çocuklarını gönderdikleri bir çok mekandan daha güvenlidir.  En azından her gün okul temizlenip dezenfekte edilecek, maske verilecek.Bunu belki hiçbir mekanda göremezsiniz. Bizde bunların hepsi hazır.Artık pazartesi günü öğrencilerimiz okullara gelsin diyoruz.” Dedi.

Paylaş

Comments are closed.