son dakika

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK,  SİİRTTE

Temmuz 24, 2019 | by kanal56
MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK,  SİİRTTE
Güncel
0

BAKAN SELÇUK“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ATÖLYELERİNİ SİİRT’TE AÇIYORUZ”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Siirt’te bir dizi temas ve incelemelerde bulundu. Bakan Selçuk Türkiye’nin en büyük el becerileri ve tasarım atölyelerinin Siirt’te açılacağını müjdeledi.

Cumhurbaşkanımızın eşi hemşerimiz Emine Erdoğanın önderliğinde başlatılan kampanya kapsamında Siirtli iş adam Ethem Sancak tarafından yapılacak olan ‘El Becerileri ve Tasarım’ Atölyelerinin protokolleri Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Siirt Valisi Ali Fuat Atik ve İş adam Ethem Sancak tarafından imzalandı.

Bakan Selçuk, Vali Ali Fuat Atik, milletvekili Osman Ören ve protokol üyeleri tarafından havalimanında karşılandı. Daha sonra Valiliğe geçen  Bakan Selçuk, ülke genelinde iş adamlarının kampanya kapsamında yapımlarını üstlendikleri atölyelerden 45 adedinin Siirt il merkezi ve ilçelerinde açılacağını ve bunların sponsorluğunun iş adamı Ethem Sancak tarafından üstlenildiğini açıkladı.

Siirtte eğitim hususunda yapılabilecekleri istişare edeceğini belirten Bakan Selçuk, “Siirt’te eğitim hususunda neler yapabiliriz ve bunu hep beraber istişare edelim diye bugün buradayım. Siirt’in eğitimdeki fotoğrafını çektikten sonra 1 yıllık yol haritası çıkartıp hemen akabinde de bu yol haritasını hayata geçirebilmek için bazı çalışmalar gerçekleştireceğiz. Bu arada tasarım ve el becerilerinin yaygınlaşması için Siirt’te ve ilçelerimizde belirli okullarımızda el beceriler atölyeleri açacağız. Bu konuda Siirt’i öne çıkarmış bulunuyoruz.  Bu Türkiye’nin en büyük tasarı ve beceri atölyesi olacak. Bu Ethem Sancak’ın kendi doğduğu memleketinde olacak bir hizmettir. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların bütün Türkiye’de yaygınlaşmasını istiyoruz. Buda bunun bir başlatıcısı olarak bizim açımızdan büyük bir değer taşıyor.” Dedi.

Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Selçuk bir süre Vali Ali Fuat Atikle görüşerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.Bakan Selçuk temaslarına daha sonra basına kapalı olarak devam etti.Bakan Selçuk stk yöneticileri ve öğretmenlerle ayrı ayrı toplantılarda bir araya geldi.Bakan Selçuk’un temasları Ak Parti İl başkanlığını  ve Sinep Köyüne yaptığı ziyaretlerle sona erdi..

Paylaş

Comments are closed.