son dakika

MİLLETVEKİLİMİZ AKTAY’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Ağustos 30, 2016 | by kanal56
MİLLETVEKİLİMİZ AKTAY’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
Güncel
0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Prof.Dr. Yasin Aktay, yayımladığı mesajla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.
Milletvekilimiz Aktay, tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletin, bağımsızlık uğruna büyük kahramanlıklar gösterdiğini ifade ederek, “Vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği mücadele, azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği 30 Ağustos 1922′ de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muhaberesinin 94. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.
Yüce Milletimiz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği vatan, millet, bayrak sevgisiyle onuruyla bu büyük zaferi kazanmış ve bu mukaddes vatanı bizlere emanet etmiştir. 94. Yılını kutladığımız bu zafer vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin yokluklara rağmen azimle inançla kararlılıkla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini büyük bedeller ödeyerek de olsa tüm dünya ya göstermiştir. Bize düşen bu şanlı ecdadın torunları olarak, bu güzel vatanımızı her alanda en üst seviyelere çıkarmak için, Cumhuriyetimizi hakkıyla muhafaza ve müdafaa ederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ‘muasır medeniyetler’ seviyesinin üzerine çıkarma hedefine kararlılıkla ilerlemek, şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır.
Bu vesileyle aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, Ulusumuza eşsiz zaferler kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız için biran bile düşünmeden şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimiz ile 15 Temmuz günü yaşadığımız darbe kalkışmasında bir an olsun tereddüt etmeden gözünü kırpmadan hakka yürüyen demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Paylaş

Comments are closed.