son dakika

MİLLETVEKİLİ KONCA GÖZ ALTILARI ELEŞTİRDİ

Mart 18, 2016 | by kanal56
MİLLETVEKİLİ KONCA GÖZ ALTILARI ELEŞTİRDİ
Güncel
0

HDP Siirt İl Başkanı Abdullah Çetin, Siirt’te 30 parti yöneticisinin düzenlenen operasyonda gözaltına alınması olayının cemaatin (paralel yapı) bir kumpası olduğunu söyledi.

HDP Siirt milletvekili Besime Konca ile birlikte parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan HDP Siirt İl Başkanı Abdullah Çetin, bu sabah saatlerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan 32 parti yöneticisinin serbest bırakılmasını talep etti.

Çetin, şu açıklamada bulundu, “Eski il başkanlarımız ve mahalle çalışanlarımızın da aralarında bulunduğu 32 kişinin gözaltına alınmıştır. 2 gün önce verilen talimat sonucunda partimize düzenlenen baskınla 500’e yakın parti yöneticimiz gözaltına alınmıştır” dedi
Gözaltına alınanların isimlerini tek tek okuyan Çetin, “Bu arkadaşlarımızın tamamı demokratik siyaset yapan arkadaşlarımızdır. Gözaltı gerekçesi de savcılıktan avukat arkadaşlarımızın aldığı bilgiye göre 2013 yılında cemaatin tarafından hazırlanan bir dosya kapsamında kent meclis çalışmalarını yürüttüğü iddiasıyla gözaltına tutuluyorlar. 3 gün sonra ifadelerine başlanacaktı.” Dedi.

HDP Siirt Milletvekili Besime Konca ise, 2-3 gün önce bir mahkeme olduğunu, 120 partilinin yargılandığı bir mahkemede dosyalar birleştirilerek 3 dakika içinde yüzlerce partiliye ceza yağdırıldığını iddia etti. Konca, gerekçe de bu arkadaşların aday tanıtımında bulunduğu gerekçesiyle ceza aldığını iddia etti. Konca, nevruz kutlamalarına yönelik ise, bu yıl daha güçlü bir şekilde nevruzu kutlayacaklarını söyledi.

Öte yandan milletvekili Koncanın ardından aynı yerde Nevruz tertip komitesi adına bir açıklama yapan  Siirt il genel meclis başkanı Hatice Tay vatandaşları 21 martta kutlanacak olan Nevruz bayramına katılmaya davet etti.

 

Paylaş

Comments are closed.