reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

MEZUNLAR BİR KEZ DAHA BULUŞTU

Son Güncelleme :

18 Mayıs 2015 - 19:00

/ 103 views kez okundu.
reklam
MEZUNLAR BİR KEZ DAHA BULUŞTU
reklam

Siirt İmam Hatip Mezunları Derneği (SİMYADER) tarafından düzenlen ‘9.İmam Hatip Mezunlar Buluşması Etkinliği’ gerçekleştirildi.
İbrahim Hakkı Kız İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde gerçekleşen etkinliğe okul müdürleri ve idarecileri, mezun olmuş İmam Hatip öğrencileri ve veliler katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte İbrahim Hakkı Kız Ortaokulu öğrencileri ilahi dinletisi yaptı.
Açılış konuşmasını yapan İbrahim Hakkı Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Münir Benek, “İmam Hatip camiası sadece bir mektep veya diploma birlikteliği değildir. İmam Hatip camiası imandır, şuurdur, uhuvvettir, sahih İslam anlayışıdır. İmam Hatip camiası Peygamberimizin dediği “En hayırlınız Kur’an-ı Kerimi öğrenen ve öğretendir” müjdesine nail olmanın adıdır” dedi.
İmam Hatip Mezunlar Derneği Başkanı Necmettin Çiçek, “İmam Hatip nesli ülkemizin çimentosu ve manevi sigortasıdır. İmam Hatipli; ülkesine, milletine sevdalı gönül adamı ve mana eridir. Her hayırlı işin altında İmam Hatiplerin imzası, her güzel işte onların gayreti ve duası vardır” ifadelerini kullandı.
Kendiside aynı okuldan mezun olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yasin Aktay’da yaptığı konuşmasında; “Mezun olduğum zamandan bu yana 30 yıl geçmiş. Yedi yılını geçirdiğim bu okulda her gününü dolu dolu yaşadığım bir yedi yıl. Bu yedi yıl içerisinde her geçen gün Türkiye’de İmam Hatip Liselerinin önemini her gün biraz daha idrak ettim ama mezun olduktan sonra daha fazla idrak ettim. Yaşadığım 30 yıl içerisinde Türkiye’nin tarihine, Türkiye’nin macerasına ve Türkiye’nin tanzimattan bu yana kadar geçirmekte olduğu sürecin bütün istikametini, bütün boyutlarını, bütün unsurlarını biraz daha araştırdık,yaşadık ve hissettik.”dedi.
Misafirlere verilen yemek ikramından sonra etkinlik sona erdi. Etkinliğe yurdun dört bir köşesinden gelen imam hatip mezunları ile Milletvekili Afif Demrikıran’ da katıldı.

İMAM HATİPLERİN ÖNEMİNE DEĞİNİLDİ.mpg_000238440 İMAM HATİPLERİN ÖNEMİNE DEĞİNİLDİ.mpg_000241770 İMAM HATİPLERİN ÖNEMİNE DEĞİNİLDİ.mpg_000378117 IMG-20150518-WA0004

 

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.