reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

LİMAK’TAN NEHİR VE SU GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Son Güncelleme :

14 Mayıs 2015 - 15:45

/ 106 views kez okundu.
reklam
LİMAK’TAN NEHİR VE SU GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
reklam

Botan Havzası’nda yapımı tamamlanan Alkumru Barajı’nın yapım ve işletmesini sağlayan Limak Holding, öğrencilere yönelik eğitim seminerleri düzenleniyor.

Alkumru ve Kirazlık Barajları’ndan yapılan su tahliyelerinde Botan Çayı’nda ani su yükselmelerine bağlı olarak can ve mal kayıplarının engellenmesi amacıyla çeşitli önlemler alınması yönünde verilen ‘’Nehir ve su güvenliği’’ eğitimiyle 3000 öğrenciye ulaşıldı.

Limak Şirketler Grubu tarafından 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik verilen eğitimlerin bugünkü adresi Alparslan İlkokulu oldu. Burada verilen eğitimlere; Vali Mustafa Tutulmaz, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay ve Limak Yöneticileri katıldı.

Şirketinin hazırlamış olduğu sinevizyon gösterimiyle öğrencilere dere yataklarında durulmaması ve tahliye öncesi siren sistemi devreye girerken bölgede yaşayanlar için de Türkçe, Kürtçe ve Arapça olarak ikaz anonsları yapıldığını göstererek, eğitimde gördüklerini başta aileleri, akrabaları, arkadaşları ve çevrelerinde bulunan herkese anlatmalarını istediler.

Vali Mustafa Tutulmaz’da öğrencilere eğitimde neler gördüklerini sorarak, özellikle yaz aylarında pikniğe giden vatandaşların dere yataklarında oturmamaları konusunda daha duyarlı olmaları gerektiğini ve yapılan uyarıları mutlaka dikkate almaları gerektiğini söyledi.

IMG-20150514-WA0000 IMG-20150514-WA0002 IMG-20150514-WA0003

BARAJLAR  (2) BARAJLAR  (3)

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.