reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

KURTALANDA KOMPLE BİR YATIRIM PROJESİ

Son Güncelleme :

31 Ekim 2015 - 15:12

/ 115 views kez okundu.
reklam
KURTALANDA KOMPLE BİR YATIRIM PROJESİ
reklam

Kurtalan ilçesinde alt  ve üst yapıyı kapsayan projede ilk kazma vuruldu. İlk kazmanın vurulması nedeniyle ilçede bir tören düzenlendi.

Törende konuşan Belediye Başkanı Nevzat Karatay, projenin tamamlanması ile birlikte Kurtalan ilçesinin yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulacağını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Ya Allah diyerek  işe başladıklarını belirten Karatay “Bu proje ve diğer projelerin tamamlanması ile birlikte Kurtalan ilçemiz modern bir ilçe konumuna kavuşacak. Seçimden önce verdiğimiz bütün vaatleri gerçekleştirerek, Kurtalan halkının hizmetine vereceğiz.” dedi.

AK Parti İl Başkanı F.Özgür Çalapkulu da Kurtalan başta olmak üzere il geneline hizmet vermeye çalıştıklarını belirterek, projenin halka hayırlı olmasını diledi.

 AK Parti Milletvekili adayı Fevzi Sevgilide yaptığı konuşmada, görev verildiği takdirde babasının yolundan giderek, halka en iyi hizmeti vermeye çalışacağını belirtti. Sevgili, Kurtalan’ın sorunlarının çözümü için el birliğiyle çalışılacağını söyledi.

 Siirt eski milletvekili Afif Demirkıran da yaptığı konuşmada, bu projenin gerçekleşmesi esnasında Başkan Karatay’ın peşini bırakmadığını  ve adeta ensesinde boza pişirdiğini belirterek, ilgili kurumları ziyaret ederek bu projenin gerçekleşmesini sağladıklarını ifade etti.

AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay’ da yaptığı konuşma da partisinin felsefesini ve yapmayı planladığı projeleri anlattı. Aktay, işsizliğe çözüm olabilecek projelere imza atacaklarını söyledi. İran halısı üretiminde 3 bin civarında kişiye istihdam sağlanacağını bunun yanında Siirt’i güneş enerjisi alanında bir üretim merkezi haline getireceklerini söyledi.

 Daha sonra projenin kurdelası hep birlikte kesildi.

20151031_142854 20151031_142901

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.