son dakika

KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ DENETLEDİ

Temmuz 31, 2020 | by kanal56
KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ DENETLEDİ
Güncel
0

Siirt Valiliği, Kurban Kesim Yerleri Denetleme Komisyonu, il merkezinde kurban kesimi yapılan alanlarda denetimlerde bulundu.

Halkın sağlığını korumak adına, gerçekleştirilen denetimlerde, Covid-19 salgını ve alınması gereken tedbirler konusunda ilgililere uyarılar yapıldı.

Vali Yardımcısı Resul Özdemir, Siirt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Koordinatörü Kadir Yıldız ve beraberlerindeki üyeler ile birlikte Canlı Hayvan pazarı, Kooperatif Mahallesi Parmar karşısı Oto Yıkama Alanı ve Doğan Mahallesi E-Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu arkasındaki kurban kesim alanlarında incelemelerde bulunarak, denetimlerde bulundular.

Denetimlerle ilgili bilgi veren Vali Yardımcısı Resul Özdemir, “Halk ve çevre sağlığı hassasiyeti çerçevesinde koruyucu ve önleyici tedbirlerin eksiksiz uygulanması için Siirt Belediyesince önceden belirlenen kurban satış ve kesim yerlerinin denetlendiği belitti.

Özdemir, ‘Vatandaşlarımızın Kurban Bayramını huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri için Bayram sürecinde, Siirt Belediyesi ve diğer ekiplerince, kesim yerleri ve çevre temizliği dezenfekte işlemlerinin devam edeceğini’ ifade etti.

Zabıta Amirliğine bağlı ekiplerin bayram boyunca görevlerinin başında olacağını ve denetimlerin sıklaştırılacağını ifade eden Özdemir; Kurban satış ve kesim yerlerinde yeni tip (Kovid-19) mücadele kapsamında, özellikle sosyal mesafe, vatandaşların maske takması, el hijyeni gibi konulara dikkat çekildiğini ve gerekli tedbirlerin alındığını sözlerine ekledi.

  

 

Paylaş

Comments are closed.