son dakika

KURAN KURSU ÖĞRETİCİ VE ÖĞRENCİLERİNE AİLE İÇİ ŞİDDET VE CİNSEL İSTİSMAR KONULARINDA EĞİTİM VERİLDİ

Nisan 27, 2018 | by kanal56
KURAN KURSU ÖĞRETİCİ VE ÖĞRENCİLERİNE AİLE İÇİ ŞİDDET VE CİNSEL İSTİSMAR KONULARINDA EĞİTİM VERİLDİ
Güncel
0

Siirt Valisi Ali Fuat Atik’in eşi Fulya Atik Hanımefendi öncülüğünde ‘toplum hayatında şiddet olaylarına karşı bilinçli toplum oluşturulmasına yönelik eğitim çalışmaları devam ediyor.


Vali eşi Fulya Atik Hanımefendi öncülüğünde, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü ve Siirt Müftülüğü işbirliğinde kuran kursu öğretici ve öğrencilerine ‘aile içi şiddetin önlenmesi’, ‘aile içi ‘iletişimin güçlendirilmesi’ ve ‘cinsel istismarın önlenmesi’ne yönelik yürütülen dokuz haftalık çalışma maratonunun sonuncusu Vali Konağı’nda gerçekleştirdi.

Toplantıya ev sahipliği yapan Vali eşi Fulya Atik, Şehir merkezinde çeşitli Kuran Kurslarında görevli öğreticilere ve öğreticiler aracılığıyla öğrencilere yönelik yönelik Aile içi şiddetin önlenmesi, aile içi iletişimin güçlendirilmesi ve cinsel istismarın önlenmesine yönelik 9 hafta süren seminerler ve toplantıların uzman sosyolog ve psikologlar tarafından verildiğini belitti.

Aile içi şiddet ve cinsel istismarın önlenmesinde eğitimin önemine vurgu yapan Bayan Atik, “Fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kalan kadın ve çocukların korunması amacıyla yaygın farkındalık çalışmalarının Valilik himayelerinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliğinde verilen eğitimler ve düzenlenen seminerler ile toplumdaki kadınlarımız ve çocuklarımızın farkındalık kazanarak, sağlıklı kişilik gelişimleri desteklenmiştir.“ dedi.

Bayan Atik, sağlıklı birey ve sağlıklı toplum için her türlü eğitim çalışmalarına destek olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.