son dakika

KREŞ ÖĞRENCİLERİNDEN İTFAİYEYE ZİYARET

Şubat 26, 2021 | by kanal56
KREŞ ÖĞRENCİLERİNDEN İTFAİYEYE ZİYARET
Güncel
0

Siirt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Minik Adımlar Kreşi öğrencileri Siirt Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti.
İtfaiye Müdürlüğü’ne ziyarete gelen minik öğrencilere, itfaiye teşkilatının görev ve sorumlulukları hakkında bilgi verildi. İtfaiye personeli tarafından yangın söndürme araç gereçlerinin tanıtıldığı ziyarette öğrenciler keyifli anlar yaşadı. Okul öğretmenleri eşliğinde Siirt İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret eden Minik Adımlar Kreşi itfaiye personeli tarafından karşılandı.
İtfaiye personeli tarafından öğrenciler müdürlük bünyesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmesi ardından öğrenciler itfaiye müdürlüğü ve müdürlüğe bağlı hizmet veren araçlar gezdirilerek doğal afetler ve olası bir yayın durumunda yapılan arama kurtarma ve söndürme çalışmalarında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendirildi. Yapılan bilgilendirme ardından anaokulu öğrencileri sorularıyla itfaiye personeline arama, kurtarma ve söndürme konularında sorular sordular.
1 saat süren tanıtımın sonunda itfaiye müdürlüğü personelince sunulan çeşitli ikramların ardından program sona erdi.
Programının sonunda öğrencilere çeşitli hediye ve ikramlar verildi.

Paylaş

Comments are closed.