reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

Korucu Muhtar Keleşle Öldürülmüş

Korucu Muhtar Keleşle Öldürülmüş

Son Güncelleme :

01 Mayıs 2015 - 15:58

/ 117 views kez okundu.
reklam
Korucu Muhtar Keleşle Öldürülmüş
reklam

Siirt’in Eruh ilçesi Bağgöze köyü muhtarı ve aynı zamanda korucu olan Mustafa Turhan’ın yakınları, yaşanan cinayetin bir an önce aydınlatılmasını istiyor.
İki gün önce Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ve 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal’ı evinde misafir eden Bağgöze köyü muhtarı Mustafa Turhan, dün yol kenarında öldürülmüş halde bulundu. Siirt Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsinin ardından morgdan alınan cenaze köyde toprağa verildi. Muhtar Turhan için köyde taziye çadırı kuruldu. Turhan’ın kalaşnikof tüfekle öldürüldüğü öğrenildi.

“OLAYIN FAİLLERİ BİR AN ÖNCE BULUNSUN”
Muhtar Turhan’ın yeğeni Harun Kayran, dayısının hiçbir husumetinin bulunmadığını belirterek, “Dayımın vurulduğu haberini aldığımda olayın yaşandığı yere geldim. Cenazeyi almışlardı. Ama olay yeri inceleme ekipleri, jandarma ile birlikte araştırma yapıyordu. Burada bir tane ehliyet buldular. Kimseyi suçlamıyoruz. Ancak dayımın biran önce kimler tarafından öldürüldüğü bulunsun” dedi.

“KİMSEYLE BİR HUSUMETİ YOKTU”
Mustafa Turhan’ın amcası Kemal Turhan ise, yeğeninin bu bölgenin tanınmış ailelerinden olduğunu belirterek, hiçbir kimseyle husumetinin bulunmadığını söyledi. Kemal Turhan, “Mustafa yeğenim oluyor. Kesinlikle düşmanı yoktu. Bir cinayete kurban gitti. Binan önce cinayetin açığa çıkarılmasını bekliyoruz” diye konuştu.
Mustafa Turhan’ın öldürülmeden bir gün önce birlikte olduğunu aktaran Feremez Kaya ise şunları söyledi:

GECE YARISINDAN SONRA HABER ALAMADIK
“Mustafa Turhan öldürülmeden önce gece saat 00:30’a kadar 4 arkadaşla birlikteydik. Hepimizi tek tek evine bıraktı. 20 dakika sonra kendisini aradığımızda meşgule aldı. O sırada katilleriyle birlikte olduğunu tahmin ediyoruz. Sabah saatlerinde cinayete kurban gittiğini öğrendik. Olay yanlış aksettirildi. Bu çok karanlık bir olaydır. Olay aydınlatılmamış. Bunun üzerine gidilmesini istiyoruz.”
Turhan’ın uzun namlulu silahla öldürüldüğü öğrenildi.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.