reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

KIZILAYDAN 2 BİN KİŞİYE İFTAR

Son Güncelleme :

26 Haziran 2015 - 18:12

/ 117 views kez okundu.
reklam
KIZILAYDAN 2 BİN KİŞİYE İFTAR
reklam

Kızılay Siirt Şubesi’nin geleneksel iftar yemeği verildi. Yemekte ilimizde Çetin 1 ve Çetin 2 barajlarının yapımını üstlenen Statkraft firmasının aldığı mobil mutfak tırının teslimi de yapıldı.

Selami Değer Anadolu Lisesi’nin bahçesinde verilen iftar yemeğinde konuşma yapan Kızılay Şube Başkanı  Yener Tanık şube olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kaplan’da yaptığı konuşmada Norveç Kızılhacı aracılığıyla Türkiye’ye gelen Suriyeliler başta olmak üzere ihtiyaç halinde kullanılmak üzere dört adet mutfak tırının teslim edileceğini söyledi.

Suriyeli mülteciler adına konuşan Muhammed Vacit Türkiye de kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini belirterek teşekkür etti.  Norveç Kızılhaç temsilcisi de yaptığı konuşmada teslim edilecek dört mobil mutfak tırından birisinin Statkraft firması tarafından alındığını ve Siirt’in hizmetine olacağını belirtti. Statkraft firması Siirt sorumlusu Haldun Kahyaoğlu’da yaptığı konuşmada firma olarak sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdiklerini ifade etti.

Vali Mustafa Tutulmaz’da yaptığı konuşmada çifte mutluluğu yaşadıklarını söyledi. Vali Tutulmaz ; “Burada çifte mutluluğu yaşıyoruz. Hem bu kadar kardeşimizle birlikte iftar etmenin hem de mobil yemek tırının ilimize hizmet verecek olmasının ve tesliminin mutluluğunu yaşıyoruz.” Dedi.

Yemeğe Vali Tutulmaz, Kızılay Genel Müdürlüğü ve Statkraft firması yetkilileri ile 2 bin civarında vatandaş katıldı.

 IMG-20150625-WA0000 IMG-20150625-WA0001 IMG-20150625-WA0002

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.