son dakika

KİTAP OKUMADA YENİ KAMPANYA, SİİRT’TE HAYAT DURDU KİTAP OKUNDU

Aralık 11, 2019 | by kanal56
KİTAP OKUMADA YENİ KAMPANYA,  SİİRT’TE HAYAT DURDU KİTAP OKUNDU
Güncel
0

Siirt’te hayat durdu, yaşlısı genci 100 bini aşkın kişi kitap okudu. Siirt Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan kitap okuma kampanyası başladı.Sabah saat 10.00 ile 10.20 geçe arasında 20 dakika süreyle  il genelinde 100 bin civarında öğrenci öğretmenleri ile birlikte kitap okudu.  Bazı okullarda velilerde kitap okunma etkinliğine davet edilirken Güres Caddesindeki kafelerde de kitap okundu.

Vali Ali Fuat Atik  eşi Fulya Atik, Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay ve eşi, Milli Eğitim Müdürü  Deniz Edip ile bazı kurum müdürleri öğrenci ve vatandaşlarla birlikte Güres Caddesindeki kafelerde kitap okudu.

Vali Atik etkinliğin ardından yaptığı konuşmada kitap okumanın önemine değindi  ve kitap okuyan bir toplum olmamız gerektiğini söyledi. Vali Atik” Milli Eğitim Müdürlüğüyle yeni bir projeye başladık. Bizde valilik olarak bu projeye sonuna kadar destek oluyoruz. Esnafımızla çocuklarımızla birlikte kitap okuduk . Inşallah bu faaliyetin devamı gelecek.Herkesin kitap okumasını dilerim.” Dedi.

Kitap okuma etkinliğinin ardından esnafı ziyaret ederek kitap dağıtan Vali Atik, gazeteci, şair  Ahmet Arıtürk’ün önerisi ile kafelerde kitaplıklar kurulacağını ve buralarda kitapların yanı sıra yerel gazetelerinde yer alacağını söyledi.Vali Atik kahvehanelerde yapılacak bu işlem için Emniyet Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğünü görevlendirdi.

Milli Eğitim Müdürü Deniz Edipte yaptığı açıklamada kitap okuma kampanyasına gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu ve gelecekte okuyan bir toplum olma açısından umutlandırdığını belirterek destek veren herkese teşekkür etti.

Paylaş

Comments are closed.