reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

KENT KONSEYİNDEN ÇAY ZAMMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Son Güncelleme :

08 Aralık 2015 - 16:41

/ 117 views kez okundu.
reklam
KENT KONSEYİNDEN ÇAY ZAMMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
reklam

Siirt Kent Konseyi olarak, ilimizde çayhane ve kahvehanelerde uygulanan çay satış fiyatlarına karşı vatandaşın haklı tepkilerini göz önünde bulundurarak aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Daha önce 0,50 kuruş olan bir bardak çay fiyatının, girdilerdeki artışlar öne sürülerek, Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanlığınca 0,75 kuruşa çıkarılması ilimizin ekonomik gerçekleri göz önünde bulundurulmadan alınmış bir karardır. Aynı şekilde Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından ücret tarifesi olarak esnafa verilen kartondan da 100 TL gibi yüksek bir fiyatın talep edilmesi ayrıca bir haksızlık olarak tarafımızca değerlendirilmektedir.

İşsizliğin bu kadar yoğun ve hatta Ülkemiz ortalamasının iki katı civarında olduğu ilimizde vatandaşların zamanlarının önemli bir bölümünü çayhane ve kahvehanelerde geçirdikleri hepimizin bildiği bir gerçektir. Bu zamla birlikte yoksul ve işsiz yurttaşlarımız arkadaşlarıyla birlikte oturup, biraz sohbet etme, dertleşme imkânından da mahrum edilmektedirler.

Bu nedenle girdilerdeki artışlarında bir kez daha gözden geçirilmesinde büyük yarar görülmektedir. Çevre illerdeki bir bardak çayın satış fiyatları temel olarak alınırken, ilimizdeki yoğun çay tüketimi, işçilik, kira ve diğer maliyetlerin düşüklüğü de göz önünde bulundurulmalıdır.

Yukarıda özetle belirlediğimiz nedenlerden dolayı Kent Konseyi olarak bu kararın tekrar gözden geçirilmesini ve insanımızın maddi imkânı ile beraber Esnafında durumu dikkate alınarak yapılan zammın tekrardan değerlendirilerek düşürülmesini önemle tavsiye ediyoruz.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.