reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

KARAYOLLARINDA KADRO SEVİNCİ

Son Güncelleme :

21 Ekim 2015 - 11:44

/ 109 views kez okundu.
reklam
KARAYOLLARINDA KADRO SEVİNCİ
reklam

Yıllardan beri Karayolları Teşkilatı içerisinde taşeron işçisi olarak çalışan işçeler kadrolarına kavuştular. Karayolları işçileri arasında büyük bir sevince yol açan bu olay nedeniyle Karayolları 94. cu Şube Şefliğinde bir tören düzenlendi. Vali Tutulmaz  törende yaptığı konuşmada Karayolları teşkilatının çalışmalarına değindi.

Vali Tutulmaz, Cumhuriyet tarihi boyunca ülkenin hangi dönemlerde bir ilerleme kaydettiyse bunun göstergelerininde de hep karayolları olduğunu ve bu teşkilatın ülkemizin göz bebeği teşkilatlarından birisi olduğunu  söyledi. Vali Tutulmaz “Gerek coğrafi şartlardan, gerek bölgede yaşanan problemler, gerek birkaç vatandaşımızın hukuki yollara başvurması ve başka sebeplerle ilimiz maalesef bu karayollarının kalkınmasından, gelişmesinden yeterince pay sahibi olamadı. Burada kara yollarımız bunun farkında gereğini yapmak için çalışıyor. Ancak belki strateji belirlenememekten şuanda 17-18 tane karayolu proje inşaatımız devam ediyor. Belki bunların bu kadar fazla inşaatı başlatmak yerine 3 tanesi başlatmış olsaydı daha erken bitirmiş olurdu. Değerli emekçi kardeşlerimize şöyle bir tavsiyede bulunmak istiyorum “artık biz işi garantiye aldık, kadrolu olduk, bundan sonra çalışmalara gelsekte olur, gelmesek te olur, iyi yapsakta olur, iyi yapmasakta olur” düşüncesi içerisinde olmayın. Çünkü bizim ülkemizde maalesef böyle bir anlayış var. Geçici işçiyken veya asaleti tastik olmamışken memur arkadaşlarımız çok verimli çalışıyorlar, ancak iş garantiye bindikten sonra bir verimsizlik başlıyor. Bunda da kaybeden öncelikle sizin şahsınız oluyor, daha sonra da ülkemiz bundan kaybediyor. Onun için sizlerden aynı disiplinle, aynı gayretle çalışma gayreti içerisinde olmanızı istiyorum. Verilen bu kadronun şahsınıza, ailenize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Siirt AK  Parti Milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay Karayollarında 6 bin 417 kişinin taşeron eleman olarak çalıştıklarını ve bunların  hak ettikleri kadroya geçtiklerini söyledi Milletvekili  Aktay  yaptığı konuşmada Sayın Başbakan ve Cumhurbaşkanın bu konuya gösterdikleri duyarlılıkla işçilerin kadroya geçtiğini belirterek istihdamın sağlanabileceği çok sayıda mega projeler hayata geçireceklerini belirtti

Türkiylede ve ülkemizde işsizlik sorunun olduğunu belirten Prof.Dr. Aktay, ” Türkiye genelinde yüzde 10 olan işsizlik ne yazık ki bu bizim bölgemizde halen yüzde 20’lerde seyrediyor. Bu bize ağır bir sorumluluk yükleyen bir husus bizimde bütün çabamız bütün bu rakamlar içerisinde 43 kişi Siirt ve bölgemizdeki işsizlik oranı açısında küçük bir rakam. İnşallah Siirt ve bölge için işsizlik seviyesini daha alt seviyelere çekebilecek ve mümkünse sıfırlayacak bir takım tedbirlerimiz olacaktır. Hali hazırda Siirt için çok önemli yatırımlarımız var önemli yatırım projelerimiz var. Bir kısmı hayata geçti önümüzdeki günlerde tesirlerini yavaş yavaş göreceksiniz. Çok sayıda istihdamın sağlaya bileceği çok sayıda mega projeler hayata geçireceğiz. Devlet bir yere kadar istihdam edebilir.Devam eden yolların bitmesi sizlerin canla başla çalışmanıza bağlı olacaktır” diyen Aktay işçilerden yolarda trafik kazaların yaşanmaması için yoların daha kaliteli ve dikkatli bir şekilde yapılmasını istediğini belirtek “İşinizi güzel yapmanıza bağlı olacaktır. İşi güzel yapmak ibadetin en güzelidir. Allah katındaki en makbul ibadetlerden bir tanesi de işini iyi yapmaktır. İşi kötü yaptığınız zaman cinayetlere, ölümlere ve kazalara neden olabiliyorsunuz. Bir sürü ölümün sebebi haline gelebiliyoruz. Hiçbir tedbiri ihmal etmeden can güvenliği sağlayarak çalışmaların en güzel şekilde yapalım” diye konuştu.

Bölge müdür yardımcısı İhsan Güç ve sendika şube başkanı Bülent Yentürk’te birer teşekkür konuşması yaptılar.

– “Taşeron şirketlerden maaşlarımızı düzgün alamıyorduk”

İşçilerden 44 yaşındaki Burhan Faik Bilek de 1998’da Karayollarında teknisyen olarak işe başladığını belirtti. Bilek, “Benim için hayaldi ama 18 yıl aradan sonra çalıştığım yerde kadromu aldım. İnşallah 20 yıl daha ülkemize hizmet eder sonra emekli oluruz. Bu zaman zarfında çok çile çektik. Artık kadrolu olduk. Allah herkese bu şekilde ekmek kapısı bahşetsin. Çok sevinçliyiz” diye konuştu.

Program, yapılan konuşmaların ardından işçilere kokteyl verilmesinin ve kesilen kurban ile sona erdi.

Karayolları 94. Şube Şefliğinde düzenlenen programa Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Yol-İş Sendika Diyarbakır 1 şube başkanı Bülent Yentürk, Karayolları 9. Bölge müdür yardımcısı İhsan Güç, Karayolları 94 cü Şube Şefi Sabahattin Direk ve kamu kurum müdürleri katıldı

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.