reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

KANDİL MESAJLARI…

Kandil Mesajları…

Son Güncelleme :

15 Mayıs 2015 - 16:46

/ 195 views kez okundu.
reklam
KANDİL MESAJLARI…
reklam

yasin-aktay

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Adayı Hemşehrimiz Yasin Aktay Miraç Kandil’i dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında; 3 ayların içinde bulunduğumuzu ve bu kutsal gecelerin feyzinden çok daha iyi yararlanmak için küskünlük ve dargınlıkların bir yana bırakılması gerektiğini söyleyerek sözlerinde şöyle devam etti; “Yaşlıları, yoksul ve kimsesizleri ziyaret etmeli ve sevindirmeliyiz. Birbirimizi Peygamberimizin ’Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim’ felsefesinden hareketle sevmeli, hata ve kusurlarımızı örtmede gece gibi olmalıyız. Sevgili Peygamberimiz bir hadisi şerifinde ’Recep Allah’ ın, Şaban benim, Ramazan ise ümmetimin ayıdır’ diye buyuruyor. O halde Recep, Şaban ve Ramazan aylarından tam manasıyla yararlanabilmek, bu mübarek gün ve geceleri iyi idrak edebilmek için ortak paydalarda buluşma ve kaynaşmada ortak hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Toplumsal huzur ve barışa her zamankinden çok ihtiyacımız var. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin, ülkemizin ve İslam aleminin Miraç Kandil’ini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum”dedi.

osman ören

AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören , Miraç Kandili’nin tüm insanlığa hayırlar getirmesi dileğinde bulunarak; “Miraç yükseliştir. Bu gecenin hepimizin manevi yükselişine vesile olmasını dilerim.” dedi.

Ören, Miraç Kandili mesajında; manevi yükselişin sembolü olan Miraç’ın önemine dikkat çekti.

Ören, “Sevgili Peygamberimiz (sav) bu gecede her türlü zaman ve mekandan münezzeh olan Allah’ın izniyle semaya yükselmiştir. Bu mukaddes yolculuk, aynı zamanda insanın ilahi rıza doğrultusunda neleri elde edebileceğinin bir nişanesidir. Dolayısıyla böyle geceler, kendimizi sorgulamak, muhasebe etmek ve ruh dünyamızı onarmak adına eşi bulunmaz fırsatlardır.

Bu gecenin feyiz ve bereketinden istifade edebilmek ümidiyle Siirtli hemşehrilerimin mübarek Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum.” diye konuştu.

stso_baskani

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu, idrak etmekte olduğumuz Miraç Kandili ile ilgili bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin kandillerini kutladı ve bu gecenin hayır ve bereketinden yararlanılması dileğini belirtti. Başkan Kuzu yayınladığı mesajda, “Feyz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri de Miraç Gecesidir. Miraç bir yükseliştir. İnsanlığın önüne açılmış sınırsız bir terakki ufkudur. Bu ulvi seyahat, mucizelerin en büyüğüdür. Miraç mucizesi, Kur’an-ı Kerim’de ayetlerle anlatılmış ve varlığı inkar edilemeyecek bir şekilde ortaya konmuştur. Birlik ve beraberliğin önemli olduğu, kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde manevi günlerin önemi daha da fark edilir olmaktadır. Çünkü günümüzde yaşanan kin ve nefret duyguları, düşmanlıklar bazen insani duyguların önüne geçmekte, bizleri kötü davranışlara yöneltmektedir. Bu önemli günlerde çevremizle, yakınlarımızla olan bağlarımızı gözden geçirirken, doğruluğun, dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin insani erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu unutmayalım. Bu mübarek günler birlik ve beraberliğimize vesile olsun. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimin ve Türk-İslam aleminin mübarek Miraç Kandilini kutluyor, mübarek günlerin milletimizin birliğine, beraberliğine; sevginin, saygının artmasına vesile olmasını diliyorum”dedi.

müftü vekili

Siirt İl Müftü Vekili Abdullah Işık Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Işık mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sevgili Peygamberimizin, ‘’Allah’ım bizim için Recep ve Şaban aylarını mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” diye dua ettiği, yılın manevi açıdan feyizli ve bereketli üç ayların ilki olan Recep ayına 20 Nisan 2015 Pazartesi günü kavuşmuş olduk. Bu aylardaki Kandillerden ikincisi olan Miraç Kandili’ne de 15 Mayıs 2015 Cuma günü kavuşmuş olacağız.

İdrak edeceğimiz Miraç Kandili münasebetiyle, geride kalan ömrümüzü nasıl değerlendirmemiz gerektiğini gözden geçirmeli, dargınlar barışmalı, akraba ziyaretleri yapılmalıdır. Bu geceye ciddi bir ilgi ve rağbet gösterilmelidir. Bu mübarek ay ve gecelerin, başta ülkemiz olmak üzere, tüm İslam ülkelerine, insanlığın her türlü sıkıntı ve afetlerden kurtulmasına, özellikle birlik ve kardeşlik duygusunun yerleşmesine, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesine vesile olması için içten dua etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kardeşlerimizin Miraç Kandilini tebrik eder ve daha nice Kandillere milletçe sağlık, mutluluk ve kardeşlik duygusu içerisinde eriştirmesini Rabbimizden niyaz ederim”dedi.

1235954_669769109700503_1653786386_n

Bizlerde Kanal 56 ailesi olarak Tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutluyoruz.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.