reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

KADINA ŞİDDETİ ÖNLEME GÜNÜ KADIN MECLİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Siirt’te “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü” nedeniyle yürüyüş yapan HDP’liler ile polis arasında gerginlik yaşandı. Polis amiri, kendisine “Kadına şiddet uyguluyorsunuz” diyen milletvekiline, “Siz yolu kapatarak, şiddet uyguluyorsunuz. Burası muz cumhuriyeti değil” yanıtını verdi. Siirt’te bir grup HDP’li tarafından, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü” nedeniyle yürüyüş düzenlendi. Güres Caddesi’nde […]

Son Güncelleme :

25 Kasım 2015 - 20:54

/ 100 views kez okundu.
reklam
KADINA ŞİDDETİ ÖNLEME GÜNÜ KADIN MECLİSİ AÇIKLAMA YAPTI
reklam

Siirt’te “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü” nedeniyle yürüyüş yapan HDP’liler ile polis arasında gerginlik yaşandı. Polis amiri, kendisine “Kadına şiddet uyguluyorsunuz” diyen milletvekiline, “Siz yolu kapatarak, şiddet uyguluyorsunuz. Burası muz cumhuriyeti değil” yanıtını verdi.
Siirt’te bir grup HDP’li tarafından, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü” nedeniyle yürüyüş düzenlendi. Güres Caddesi’nde bir araya gelen bir grup kadın, def çalarak, türküler söyledi. Kadınlar, daha sonra basın açıklaması yaparak, HDP il binasına yürümek istedi. Sloganlarla yürüyen grup, Lise Caddesi üzerinde polisler tarafından durduruldu. Burada, Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Volkan Şen, gruba pankartların indirilip, deflerin kaldırılmaması durumunda yürüyüşe izin vermeyecekleri uyarısında bulundu. Ancak uyarı üzerine tartışma çıkarken, devreye HDP milletvekili Besime Konca girdi.
Şen ile tartışan Konca, “bugün kadına yönelik şiddetle mücadele günü, sizler de şiddet uyguluyorsunuz” deyince, Şen de, “Tam aksine yolu kapatarak şiddet uygulayan sizlersiniz. Burada insanların ulaşımını engelliyorsunuz. Yürüyüş için izin alacaksınız, burası muz cumhuriyeti değil. Yoksa herkes her yere yürür, olayı bu hale getirmeye gerek yok. Bu ülkede kanun var nizam var, uyacaksınız” yanıtı verdi.
Konca daha sonra ise telefonla Siirt Valisi’ni arayarak yürüyüş için izin istedi. Ancak beklediği yanıtı Vali’den alamayan Konca, “Vali Bey de aynı zihniyet” diyerek, defle yürüyüş yapmayacaklarını söyledi.
Daha sonra parti binası önüne kadar yürüyen grup, burada def çalarak türküler eşliğinde halay çektikten, sonra eylemlerini sonlandırdı.

fft256_mf12150478 fft256_mf12150490

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.