son dakika

JANDARMA ÇALIŞIYOR;”TÜRKİYE GENELİ NARKOTİK UYGULAMASI YAPILDI”

Ocak 16, 2020 | by kanal56
JANDARMA ÇALIŞIYOR;”TÜRKİYE GENELİ NARKOTİK UYGULAMASI YAPILDI”
Güncel
0

Siirt İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptıkları çalışmalar sonucu uyuşturucu tacirlerinin yüreklerine korku salınıyor.

15 Ocak Çarşamba günü yapılan bir uygulamada birçok araç işyeri ve metruk binanın yanı sıra 2099 kişinin sorgulaması yapıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklama da  Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen “Türkiye Geneli Narkotik Uygulaması” kapsamında başta uyuşturucu madde ticareti ve kullanımının önlenmesine yönelik olmak üzere, suç işleme amacındaki şahısların caydırılması, aranan şahısların ve araçların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla uygulama yapıldığı belirtildi.

Açıklamada şu bilgilere yer  verildi” Siirt ili genelinde (380) jandarma personeli ve (3) Dedektör köpekten teşkil edilen (53) ekibin katılımıyla 15 Ocak 2020 Çarşamba günü 06.30-23.00 saatleri arasında üç aşamalı olarak eş zamanlı Narkotik Uygulaması icra edilmiştir.

İcra edilen Narkotik Uygulaması kapsamında (93) metruk bina, (86) sokak, (18) iş yerinde kontrol ve denetim yapılmış, (574) araçta arama faaliyeti icra edilmiş ve (2.099) şahıs sorgul aması yapılmıştır.

Yapılan denetim, kontrol, arama ve sorgulamalar sonucu (279) paket kaçak sigara ele geçirilmiş, (4) aranan şahıs yakalanmış, (20) araca toplam (12.472) Türk Lirası cezai işlem uygulanarak (2) araç trafikten men edilmiştir.”

Paylaş

Comments are closed.