reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

İLDEKİ YATIRIMLAR TOPLANTIDA ELE ALINDI

İLDEKİ YATIRIMLAR TOPLANTIDA ELE ALINDI

Son Güncelleme :

27 Ekim 2015 - 17:13

/ 127 views kez okundu.
reklam
İLDEKİ YATIRIMLAR TOPLANTIDA ELE ALINDI
reklam

İSTİHDAMA ÇÖZÜM BULUNACAK

İlde yürütülmesi planlanan yatırımlar valilikte düzenlenen bir toplantıda ele alındı.Vali Mustafa Tutulmaz ve Milletvekili Yasin Aktay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu, Dicle Kalkınma Ajansı Siirt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ömer Faruk Mergen Bursa Sanayi ve  Ticaret Odası Başkanlığından Erkan Zorba ve Siirtli iş adamlarının katıldığı toplantıda yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi verildi.

Vali Mustafa Tutulmazın açılış konuşmasının ardından Siirt Milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay hayata geçirmeyi planladığı projeler hakkında bilgi verdi.Siirtin istihdam sorununu çözmeye yönelik bir çaba içerisinde olduğunu belirten Aktay İranlı iş adamlarının ilimizde kuracağı İpek Halı tesisi için yer kiralandığını söyledi

Bu tesiste ikinci yılın sonunda üç bin kişiye istihdam sağlanacağını belirten Aktay bazı malzemelerin İrandan yola çıkarıldığını  ifade etti.Bu halıların Pazar sorununun bulunmadığını belirten Prof.Dr.Aktay bu halının bütün dünyada rağbet gördüğünü ifade etti.

Pervari Barajının lisans sorunu olduğunu ve bu nedenle başlanamadığını belirten Aktay bu baraj yapımı için Suudi Arabistan ve Hindistanlı ortaklar bulduğunu söyledi.

En büyük hayali olarak nitelendirdiği Siirt’te güneş tarlaları kurma projesini de anlatan Aktay Siirt Batman ve Bismilde güneş panelleri ile elektrik üretileceğini ve ayrıca bu panellerin ilimizde üretimi içinde fabrika kurulması için çaba harcadığını söyledi.

 Toplantıda daha sonra Bursalı iş adamı Erkan Zorba Siirt’te kurmayı planladıkları elektrikli otobüs havaalanı araçları ve otomobil fabrikası hakkında bir sunum yaptı ve  soruları cevaplandırdı.

Her yatırımcının çantasını taşımaya hazır olduklarını belirten Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili  Nedim Kuzu, bu yatırım için  öncelikle şirketin Siirt’te teşkilatlanması gerektiğini söyledi.

Toplantıda daha sonra Dicle Kalkınma Ajansı Siirt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ömer Faruk Mergen ilimizde verilen teşvikler konusunda iş adamlarına bilgi verdi.

          Vali Mustafa Tutulmazda yapılacak, geçmişte yaşanan kötü örnekleri hatırlatarak  her türlü yatırımı destekleyeceklerini belirtti.

CSVCBOKWUAAVDGM CSVCBZVWoAAsbbR

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.