son dakika

İl Sağlık Müdürü Dr.Ömür açıkladı, Aile Sağlığı Merkezlerinde Randevu Almadan Aşı Olabilirsiniz

Haziran 19, 2021 | by kanal56
İl Sağlık Müdürü Dr.Ömür açıkladı, Aile Sağlığı Merkezlerinde Randevu Almadan Aşı Olabilirsiniz
Güncel
0

Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür koronavirüs aşısı olmak isteyen vatandaşların randevu almadan kendilerine en yakın aile sağlığı merkezine başvurabileceklerini belirtti. Dr. bir kez daha herkesi aşı olmaya davet etti.

Daha önce  yalnız devlet ve eğitim araştırma hastanelerinde yaptırılabilen Biontech Aşısının Dünya Sağlık  Örgütünün  belirlediği saklama koşulları kapsamında artık aile  sağlık merkezlerinde yapılmaya başlandığını belirtti.

Vatandaşların il merkezinde eğitim ve araştırma ilçelerde de devlet hastanelerinin yanı sıra aile sağlık merkezlerini tercih edebileceklerini belirten Dr. Ömür “Artık vatandaşlarımızın eğitim ve araştırma ile devlet hastanelerinde yığılmalara yol açmalarına gerek kalmadı. Herkes kendi evine en yakın aile sağlığı merkezlerinden veya  kendi aile hekimlerinden  randevu alarak ve hatta yine bakanlığımızın tanıdığı bir imkanla randevusuz olarakta başvurup aşılarını yaptırabilirler. Ancak yinede vatandaşlarımızın randevu alarak evlerine ya da iş yerlerine en yakın aile sağlık merkezine randevu alarak aşılarını yaptırmalarını öneriyoruz. “ dedi.

Paylaş

Comments are closed.