son dakika

İL PANDEMİ KURULUNDAN ÖNEMLİ KARARLAR

Mayıs 14, 2020 | by kanal56
İL PANDEMİ KURULUNDAN ÖNEMLİ KARARLAR
Güncel
0

MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

Siirt İl Pandemi  Koordinasyon  Kurulu corona virüs salgınıyla mücadele konusunda önemli kararlar aldı. Alınan kararlar arasında cadde ve sokaklarda maske takma zorunluluğu ile Güres Caddesinin gece yaya trafiğine açılması ve ilçelerle çevre illere getirilen seyahat serbestliği de  yer alıyor.

Vali Ali Fuat Atik başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya ilişkin olarak valilikten yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi.”Valilik Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Garnizon Komutan Vekili Albay Mehmet Fevzi Kanasarı, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Siirt Belediye Başkan Yardımcısı P. Dara Turhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Ömür Emre ile ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada, bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi ile ülkemizde olduğu gibi ilimizde de kararlılıkla mücadeleye devam edildiğini kaydeden Vali Atik, “Siirt il genelinde iyiye doğru gidiyoruz. Bu durumda olmamız bizleri rehavete sürüklememeli.” dedi.

Vali Atik, Koronavirüs’ten korunmak için bireysel hijyen kuralları, Maske takılması ile sosyal mesafe kuralına özen göstermenin önemine vurgu yaparak, tüm vatandaşların kurallara işaret etti.

GÜRES CADDESİ YAYA TRAFİĞİNE AÇILIYOR

Toplantıda; 22/04/2020 tarih ve 15 sayılı Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile yaya trafiğine kapatılan Güres ve Aydınlar Caddelerinin 14/05/2020 tarihi itibariyle yaya trafiğine açılmasına karar verildi.

MASKE TAKILMASI ZORUNLU

Vatandaşlarımızın sosyal iletişim halinde bulunan alanlara, meydanlara, sokak ve caddelere, işyerlerine maskesiz çıkmalarına izin verilmeyecektir. Çıkanlar hakkında idari yasal işlem yapılacaktır.

İLÇE VE ÇEVRE İLLERE YOLCU TAŞIMA İZNİ

28/03/2020 tarih ve 8 sayılı İl Hıfzıssıhha kurul kararı ile yasaklanan İlçelerden il merkezi, Siirt- Batman/ -Siirt/ Diyarbakır arasında toplu taşıma yapan Minibüslerin, toplu taşıma kapasitesinin %50’si kadar yolcu almak şartıyla tekrar izin verilmiştir.

Toplantı, görüş ve önerilerin alınmasının ardından, gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.”

Paylaş

Comments are closed.