reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

Son Güncelleme :

23 Temmuz 2015 - 18:24

/ 109 views kez okundu.
reklam
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI
reklam

Siirt İl Koordinasyon Kurulu üçüncü dönem toplantısı yapıldı.Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında  Kültür Merkezinde yapılan toplantıda ilde gerçekleştirilmekte olan yatırımlar görüşüldü. Vali Tutulmaz yürütülmekte olan yatırımların istenilen ölçüde olmadığını ve bundan da herkesin sorumlu olduğuna değinerek yatırımların hızlandırılmasını istedi.

Vali Mustafa Tutulmaz “Üçüncü dönem toplantıları yatırımların yoğun ancak katılım seviyesinin  az olduğu toplantılardır.Bu yıl bayram ertesine gelmiş olması nedeniyle profilimiz düşük.. Bu nedenle katılım azdır. Ancak koordinasyon lafta kalmamalı. Her şeyi görüşmeli, koordine etmeliyiz. Koordinasyonun birkaç gün sonrasından yakınmalar başlıyor. Sayın valim şu kurumu arayın  falan müdürlükte sıkıntımız var diye. Bu toplantıyı usulden yapmamalı ve iyi değerlendirmeliyiz. Bu yıl 321 proje üzerinde çalışma yapıyoruz. Bu projelerin toplam bedeli bir milyar 838 milyondur.Yıl ödeneği 346 milyon Tl dir.Nakdi gerçekleşme %37 fiziki gerçekleşme ise % 39 dur. 61 proje tamamlanmış,123 ü devam ediyor,24 ü ihale aşamasında, 109 projeye de çeşitli nedenlerle henüz başlanmamış Bunların çoğu proje aşamasında keşif aşamasındadır. Şu an itibariyle gözüken başarı düzeyi yetersiz. Bunu açık kabul etmek gerekiyor. Sorumlular olarak sizler ve bizler hepimiz bunu daha üst düzeye nasıl çıkarabiliriz. Son döneme kalan yatırımlar konusuna dikkatinizi çekmek istiyorum. Kış mevsimi geliyor ve istenilen verim alınamıyor. Daha önce de uyarmama rağmen istediğimiz sonucu alabilmiş değiliz. Bunun sorumlusu hepimiziz. Yapıcı ve çözüme yönelik olarak çalışmalıyız. Meseleleri ele alırken, birbirimizi suçlayıcı bir bakış açısı olmamalıdır. Eleştirirken çözüm önerilerini de söylememiz gerekiyor.” Dedi.

Vali Tutulmazın konuşmasının ardından yatırımcı kurum ve kuruluş yetkilileri kendi çalışmalarını anlattılar. Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Erman Kezer kampusundaki çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek “Rektörlük ve merkezi kafeterya ağustos ayında tamamlanacak. Kütüphane inşaatı devam ediyor, ziraat fakültesi inşaatı ihale edildi.Yakında temel atma töreni düzenleyeceğiz. İlahiyat Fakültesinin ihalesi yapıldı.” Dedi.

Karayolları 9. cu Bölge Müdür Yardımcısı İhsan Günç, çevre yolunun ancak 1.5 ay sonra hizmete gireceğini belirtti.Günç Şirvan ve Kurtalan ile Aktaş Köylerinden geçirilecek yollar konusunda vatandaşın kendilerine engel çıkardığını bununda yatırımların gecikmesine neden olduğunu söyledi. Eruh yolunun da köprü dışında bu yıl tamamlanacağını belirten Günç köprünün maliyetinin 70 milyon Tl olmasına karşılık yıl ödeneğinin on milyon Tl olduğunu sözlerine ekledi.

Her toplantıda olduğu gibi en fazla eleştiriyi Karayolları Bölge Müdürlüğü aldı.

 

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.