son dakika

İÇ İŞLERİ PROJE KOORDİNATÖRÜ KÜLEKÇİ

Mart 25, 2019 | by kanal56
İÇ İŞLERİ PROJE KOORDİNATÖRÜ KÜLEKÇİ
Güncel
0

YENİ PROJELER ÜRETİYORUZ

İçişleri Bakanlığı Proje Koordinatörü Ahmet Külekçi, yeni projeleri uygulamak üzere hazırlık yaptıklarını söyledi. Kardeş Şehir ve Biz Anadoluyuz projelerinin koordinatörlüğünü yapan Külekçi ilimizdeki okullarda öğrenim gören öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Aynı zamanda gazeteci yazar olan Külekçi, 14 Eylül Anadolu Lisesi öğrencileri ile düzenlediği sohbet toplantısında “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında,  bu güne kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki  22 ilden 50 bin öğrencinin Marmara bölgesine geziye götürüldüğünü belirterek yeni bir projeyi uygulamaya koymak üzere hazırlık yaptıklarını söyledi.

Bölgemizde ve ilimizde güzel şeylerin olduğunu ancak bunların basında yeteri kadar yer almadığını ifade eden Külekçi, bu okulumuzun öğrencilerinin Ankara da düzenlenen bir robotik yarışmasında dereceye girmesini örnek olarak verdi.

Öğrencilere çeşitli öğütler veren Külekçi “Çok zengin bir kültürünüz doğal güzellikleriniz var. Bunlara sahip çıkın, bunların değerini bilin. Herkes Paristeki Eyfel Külesi diyor, oysa Botan Vadisindeki Rasıl Hacar Eyfel Kulesinden bin kat daha güzeldir.Ancak Eyfel Kulesi tanıtılmış, Rasıl Hacar tanıtılamamış. Bu güzelliklerini ve kültürünüz ü tanıtabilmek için il dışında yaşayan tanıdıklarınızla iletişim içerisinde olun, onlara buraların güzelliklerini yansıtan fotoğraflar gönderin. Onları buralara davet edin.” Dedi.

Proje kapsamında düzenlenen Çanakkale gezisine katılan bir öğrencinin insanımızın batı bölgelerinde yanlış anlaşıldığına dair bir anısını anlatması üzerine Külekçi  şöyle dedi “Yanlış algılar olabilir. Bunları yıkmak gerekir. Irkçılığa kesinlikle karşıyız. Irkçı düşünce insanlığın dip noktasıdır. Hepimiz kardeşiz. Bakın Siirt’te Türk, Arap ve Kürtler hoşgörü ve kardeşlik ruhu içerisinde yaşamlarını sürdürüyorlar.”

Biz Anadoluyuz ve Kardeş Şehirler projelerine değinen Külekçi ”Bu iki projede amacına ulaşmıştır. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 22 ilden 50 bin öğrencimizi Çanakkale ve Marmara bölgesine geziye gönderdik. Çok güzel geri dönüşümler alıyoruz. Şimdi yeni bir proje ile yine 50 bin öğrencimizi  geziye göndermek üzere hazırlıklara başladık.” Dedi.

Milli Eğitim Proje Koordinatörü Ahmet Muhtarında izlediği sohbet toplantısı öğrencilerin mini müzik dinletisi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Paylaş

Comments are closed.