son dakika

HÜDA PAR SİİRT İL BAŞKANI TEKİN: ESNAFIN YOL SORUNU BİR AN ÖNCE ÇÖZÜME KAVUŞMALI

Mayıs 21, 2022 | by kanal56
HÜDA PAR SİİRT İL BAŞKANI TEKİN: ESNAFIN YOL SORUNU BİR AN ÖNCE ÇÖZÜME KAVUŞMALI
Güncel
0

Siirt Kooperatif Mahallesinde bulunan esnafı ziyaret eden HÜDA PAR Siirt İl Başkanı Abdulhakim Tekin, esnafın yol sorununun çözülmesi çağrısında bulundu
Siirt Kooperatif Mahallesi Nihat Aykut Caddesi’nde uzun bir süredir kalkan asfalt nedeniyle yolda oluşan çukurlardan dolayı arabaların geçişi sırasında kalkan toz, esnafı hem rahatsız ediyor hem de mallarının zara görmesine neden oluyor.
Kalkan asfalttan dolayı yola savrulan mucurlar, arabaların geçişi sırasında hem esnafın çamlarının kırılmasına hem de yoldan geçenlerin zarar görmesine neden oluyor.
HÜDA PAR İl Teşkilatı olarak her zaman ki esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini ifade eden Tekin, esnafın sorun ve sıkıntılarının fazlalığına dikkat çekti.
Çukurlar araç geçerken toz çıkmasına ve esnafın mallarına zarar vermektedir
Yüksek gelen faturalar ve fiyat istikrarsızlığının yanı sıra esnafın bozuk yollardan dolayı sıkıntı çektiğini ifade eden Tekin, “Esnaf bozuk olan caddelerin uzun bir süredir yapılmayışından dolayı sıkıntı çekiyor. Caddelerde açılan çukurlar araç geçişleri sırasında toz çıkmasına ve esnafın dükkânlarında bulunan mallarına zarar vermektedir. Ayrıca araçların geçişi sırasında lastiklerden fırlayan taşların işyerlerinin camlarını kırmakta veya insanlar için tehlike arz etmektedir.
Halktan toplanan vergiler temel ihtiyaçların dışında festivallerde harcanmamalıdır.
Bir belediyenin en temel ve en öncelikli yapması gereken işin yol ve çevre düzenlemesi olduğuna dikkat çeken Tekin, “Belediyeler insanların yaşamına layık bir şehirleşme hayatı sunması. Çok basit yapılabilecek hizmetler de bu halktan esirgeniyor ise, yapılmıyorsa ama aylarca halktan toplanan vergiler temel ihtiyaçların dışında olan festivallerde harcanıyorsa insanın doğal olarak aklına soru işaretleri gelir. Esnafımızın yanındayız dile getirdiği sorunları gerekli yerlere ileteceğiz.” İfadelerini kullandı.

Paylaş

Comments are closed.