son dakika

HUBUBAT ALIM FİYATLARI AÇIKLANDI ZİRAAT ODASI BAŞKANI GÜNBAT, “FİYATLAR İYİ ”     

Mayıs 18, 2021 | by kanal56
HUBUBAT ALIM FİYATLARI AÇIKLANDI ZİRAAT ODASI BAŞKANI GÜNBAT, “FİYATLAR İYİ ”     
Güncel
0

Hububat alım fiyatları açıklandı. Siirt ve Kurtalan Ziraat Odaları Başkanı ve Siirt Ziraat Odaları Koordinatörü  Hüseyin Günbat  girdi maliyetlerinde büyük artışlar olduğunu,  ancak  buna rağmen açıklanan hububat alım fiyatlarını da memnuniyet verici bulduklarını söyledi.

Açıklanan hububat alım fiyatlarının çok iyi olduğunu belirten Günbat “Bu rakamlar çok iyi. Ancak gönül arzu eder ki  bu rakamlar belirlenirken bir yıl içerisinde  tohum, gübre, mazot ve diğer girdilerde ki rakamlarda göz önünde bulundurulsun. Ancak buna rağmen alım fiyatlarını memnuniyet verici buluyoruz.  Geçen yıl  makarnalık buğdayın tonu 1.850 Tl den 2.450 Tl ye çıkarıldı.Ekmeklik buğday 2.250 Tl,mercimek fiyatları 4.500 Tl civarında.Nohut fiyatları da iyidir.Bu alım rakamları çiftçimizi memnun etmiştir. “ dedi.

Günbat bu alım fiyatlarının çiftçiyi, toptancı zahirecilerin inisiyatifine bırakmaktan kurtardığını söyledi.

Günbat “ Bu alım fiyatları iyidir.En azından bu alım rakamları ile çiftçimiz ürününü Toprak Mahsulleri Ofisi ile diğer kurumlara satacaklardır.Toptancı zahirecilerin inisiyatifine bırakmayacaktır.  Bu hububat alım rakamları çok iyidir . “  dedi.

İlimizde henüz hasada yeni başlandığına  vurgu yapan Günbat, ilk bahar mevsiminde az yağış meydana gelmesi nedeniyle ürün kalitesinde ve rekolte de bir düşüş beklendiğini sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.