son dakika

HEMATOLOJİ UZMANI DOÇ. DR SİNAN DAL;SİİRTTE CORONA KONUSUNDA  ÇOK İYİ TEDAVİ UYGULANIYOR

Ağustos 29, 2020 | by kanal56
HEMATOLOJİ UZMANI DOÇ. DR SİNAN DAL;SİİRTTE CORONA KONUSUNDA  ÇOK İYİ TEDAVİ UYGULANIYOR
Güncel
0

İç Hastalıkları ve hematoloji uzmanı ve aynı zamanda Hematolojik Nadir Görülen Hastalıklar Derneği genel sekreteri Doç.Dr.Sinan Dal, Siirtte corona tedavisinde çok başarılı doktorlar olduğunu  söyledi.

Annesi anneannesi ve dayısının covid 19 a yakalandıklarını belirten Doç.Dr.Sinan Dal bunları il dışına  getirmek üzere Siirt’e geldiğini ancak buradaki tedavi başarısını gördükten sonra bundan  vazgeçtiğini söyledi.

Bir Siirtli olarak buradaki tedaviden dolayı gurur duyduğunu belirten  Doç.Dr.Dal Kanal 56 Tv de katıldığı programda konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi “Burada oluş sebebim yine covid. Annem anneannem ve dayım  maalesef covid oldular. pazartesi günü öğrendim,  salı günü buradaydım. Bu süre zarfında Sayın il sağlık  müdürüm sağ olsun 7/24 bütün gereken şeyleri yaptı. Sayın müdürümün dediği gibi tetkik hızları çok iyi 4 saate bilgisayar tetkikleri çıktı. annem anneannem ve dayım burada olmasına rağmen onları Ankaraya getirme ihtiyacı hissetmedim. Çok iyi organize bir ekip var, işini çok iyi bilen  hekim arkadaşlarımız var.Gerek özel gerek Siirt Eğitim Araştırma Hastanesinde . Anneannem hastanede yatıyor, göğüs hastalıkları uzmanımız Mazlum bey gerçekten çok çok iyi bakıyor ve burada hekimlerimizin gerçekten hekimlerimiz çok tecrübelerinin olduğunu gördüm. Covid konusunda bilimsel verileri  yakından takip eden bir ekip hızlı bir şekilde tanı yatış endikasyonu var. Yatış gerekmiyorsa evdeki takipleri bu kadar organize bir tıp sağlık hizmeti verildiği için öncelikle memleketimle gurur duyuyorum. Hiç  Ankaraya veya İstanbul’a getirmeyi düşünmüyorum en uygun en güzel tedaviler burada yapılıyor.”  Dedi.

Paylaş

Comments are closed.