son dakika

HEM UCUZ HEM DOĞAYI KORUYOR İLİMİZDE PELET YAKIT  ÜRETİMİ YAPILACAK

Şubat 27, 2021 | by kanal56
HEM UCUZ HEM DOĞAYI KORUYOR  İLİMİZDE PELET YAKIT  ÜRETİMİ YAPILACAK
Güncel
0

İlimizde  talaş, odun yongaları, ağaç kabuğu, zirai ürünler, ekinlerin sapları, fındık, badem, ceviz kabukları gibi doğal ürün ve atıklardan elde edilen doğayı koruyan ve aynı zamanda çok ucuz bir yakıt türü olan pelet üretimi yapılacak.

            İş adamı hemşerimiz Hayrettin Tartarın girişimleri ile genç iş adamı Ali Subaşı Siirt’te bir pelet üretim tesisi kuracak. Subaşı Organize Sanayi Bölgesinde kuracağı tesis için çalışmalara başladı.

Tesisi üç ayı hazırlık ve üç ayı montaj olmak üzere 6 ayda tamamlayacağını belirten Subaşı “ Bu yakıt türü doğayı koruyor ve temizliyor. Çünkü malzeme olarak  doğanın atıklarını sulanıyoruz. Bu malzemelerin  küçük ebatlarda sıkıştırılmasından elde ediliyor. Yüksek enerjiye sahiptir. Aynı zamanda çok ta ucuz bir yakıt. Doğal gazdan bile % 50 oranında daha ucuz olduğunu söyleyebilirim. Daha önce Batmanda kurmayı planladığım tesisi Hayrettin Tartarın beyin önerisi ile Siirt’te kurmaya karar verdim.6 ay içerisinde faaliyete geçirmeyi planladığımım tesiste on işçiye istihdam imkanı sağlayacağım. Saat’te bir ton pelet üretimi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” Dedi.

Paylaş

Comments are closed.