reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

HDP EŞ GENEL BAŞKANI YÜKSEKDAĞ SİİRT’TE

Son Güncelleme :

23 Ekim 2015 - 15:15

/ 109 views kez okundu.
reklam
HDP EŞ GENEL BAŞKANI YÜKSEKDAĞ SİİRT’TE
reklam

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, 7 haziran seçimlerinden sonra ülkemizde bir sivil darbe yaşandığını söyledi.

Yüksekdağ, 1 kasım seçimleri nedeniyle Siirt’te bazı temas ve incelemelerde bulundu. Ankara da ki patlamada, yaşamını yitiren Rıdvan Akgül’ün Kooperatif Mahallesindeki evini ziyaret ederek, Hediye Akgül ve ailesi ile görüşerek başsağlığı diledi.

Buradan parti il binasına geçen Yüksekdağ, bir basın toplantısı düzenledi. 7 haziran seçimlerine değinen Yüksekdağ, bu seçim sonuçlarının göz ardı edildiğini ve bir sivil darbenin gerçekleştirildiğini iddia etti. Yüksekdağ “Sivil darbe diye bir şey var. Halkı darbe ve darbecilere karşı koruyacaklarını iddia edenler, 7 haziran sonuçlarını gördükten sonra halkın demokratik iradesine darbe yaptılar. Seçilmiş cumhurbaşkanı eliyle bu darbe yapıldı. 7 haziran tarihinden itibaren adeta meclis çalışmaz hale getirildi.Meclisin yasmama ve yürütmenin yerine cumhurbaşkanlığı ve saray ikame etti.Bu memlekette yaşanan olumsuz süreç ve gelişmeler saray merkezli kaynaklanıyor.” Dedi.

Siirt’in durumuna değinen Yüksekdağ, Siirt’in Türkiye’nin bir minyatürü olduğunu söyledi. Yüksekdağ “Biliyorsunuz Siirt aynı zamanda halkların bir arada yaşadığı kültürlerin bir arada yaşadığı adeta Türkiye’nin minyatürü diyebileceğimiz bir kent. Burada yıllar boyu halklarımız komşuluk yapmışlar birlikte yaşamıştır. Siirt’e baktığınızda Türkiye’yi görürsünüz.” Şeklinde konuştu.

Siirt’in ışığının bütün Türkiye’yi aydınlatacağını belirten Yüksekdağ, bu ışığın karartılmasına izin verilmemesini istedi.

Bu gün Kerbala katliamının yıl dönümü olduğunu belirten Yüksekdağ, Hz Hüseyin buradaki zulma karşı gösterdikleri onurlu direnişin asırlar boyu halklara örnek olduğunu belirtti.

Yüksekdağ HDP nin büyük bir barış ve demokrasi organizasyonu olduklarını belirterek, bir ayrıştırma bir  kutuplaştırma hareketi olmadıklarını birleştirmeden yana olduklarını söyledi. Halkların birleşmesini istemeyenlerin 7 haziran seçimlerini yok saydıklarını iddia etti.

Yüksekdağ, daha sonra belediyeyi ziyaret ederek belediye eş başkanları Tuncer Bakırhan ve Belkisa Özdemir Beştaşla bir süre görüştü.

Yükeskdağ, daha sonra bir düğün salonunda vatandaşlara hitap ettikten sonra ilimizden ayrıldı.

20151023_115308

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.