son dakika

HDP ADAYLARI PROJELERİNİ TANITTILAR

Mart 13, 2019 | by kanal56
HDP ADAYLARI PROJELERİNİ TANITTILAR
Güncel
0

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Siirt Belediyesi Başkanlığına aday olan   Berivan Helen Işık ile eş başkan Resul Kaçar hazırladıkları projeleri tanıttılar.

Barden otelde yapılan tanıtım toplantısında partili milletvekilleri ve yöneticiler bazı sivil toplum kuruluş  temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan il başkanı Serdar Batur, halen ceza evinde bulunan eski belediye başkanı Tuncer Bakırhan ile geçtiğimiz günlerde  Şanlıurfa da tutuklanan Selim Sadak’a selam gönderdi.

Tuncer Bakırhan dönemin de eşbaşkanlık görevini yürüten Belkisa Epözdemire de çalışmalarından dolayı teşekkür eden Batur, 19 mart günü 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Büyük Siirt Mitingini gerçekleştireceklerini söyledi.

Projelerini tanıtan adaylar Işık ve Kaçar kayyum döneminde Siirt’te yeşilliklerin azaldığını ve betonlaşmanın arttığını iddia ederek, kendilerinin bu göreve getirilmeleri halinde buna son vereceklerini belirttiler. Adaylar Işık ve Kaçar daha sonra projelerinin tanıtımını yaptılar. Planladıkları projeler arasında şehir giriş kapılarının yapılması, yeni istihdam alanlarının oluşturulması, yeni park ve mesire alanları yapımı ile yeni mezarlıklar oluşturma gibi projeler yer alıyor.

 

Paylaş

Comments are closed.