son dakika

HALK EĞİTİM  MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİMİN HER AŞAMASINDA YAYGIN EĞİTİMİN YANI SIRA KURUMLARA DA YARDIMCI OLUNUYOR

Haziran 10, 2021 | by kanal56
HALK EĞİTİM  MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİMİN HER AŞAMASINDA YAYGIN EĞİTİMİN YANI SIRA KURUMLARA DA YARDIMCI OLUNUYOR
Güncel
0

Siirt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü  müzikten sosyal ve beceri alanlarına kadar açtığı çok yönlü kurslarla yaygın eğitim çalışmalarını gerçekleştirirken, aynı zamanda okullara da yardımcı olunuyor.
Açılan  beceri kurslarında  okulların ihtiyaç duyduğu materyallerinde üretimi yapılıyor. Bu kapsamda kentin kenar semtlerindeki okullardan birisi olan Fatih İlkokulunun sosyal  etkinliklerde kullanılmak üzere ihtiyaç duyduğu 25 takım giysinin dikimi de  bu kurslarda gerçekleştirildi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yunus Toprak pandeminin etkisinin azalmaya başlaması ile birlikte çok yönlü çalışma atağı içerisine gireceklerini söyledi.Toprak “Halk Eğitim Müdürlüğü olarak  çok büyük bir  görev  alanımız ve bu görev  alanının getirdiği sorumluluğumuz bulunmaktadır. Bunun bilincindeyiz ve çalışmalarımızı bu bilinçle gerçekleştiriyoruz. Okuma yazmadan el becerileri ve ekonomisine, hobi uğraşlarından psiko sosyal alanlara kadar çok yönlü kurslar açmayı planlıyoruz. Amacımız mümkün olduğu kadar çok sayıda vatandaşımıza ulaşmak ve açtığımız bu kurslar sayesinde de imkanlar ölçüsünde diğer kurumlara yardımcı olmaktır.” Dedi.

Paylaş

Comments are closed.