reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

HALICILIKTA DEV ADIM

Son Güncelleme :

04 Ağustos 2015 - 14:09

/ 88 views kez okundu.
reklam
HALICILIKTA DEV ADIM
reklam

İlimizde yaşanan yoğun işsizliğe çözüm olacak dev bir adım atılıyor. Ülke genelinde faaliyet gösteren Royal Firması Siirt’te ipek İran halısı üretimi yapacak. Firma en az 1500 kişiye istihdam imkanı sağlayacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve  Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktayın girişimleri ile Siirt’i tercih eden firma iki aya kadar çalışmalara başlayacak.

Firma yetkilileri ile birlikte Dicle Kalkınma Ajansı Siirt Yatırım Destek Ofisini ziyaret eden  Prof.Dr. Aktay ve firma yetkilileri koordinatör Ömer Faruk Mergen’den firmaya verilecek destekler hakkında bilgi aldılar.

Vali Mustafa Tutulmazla da benzer bir toplantı yaptıklarını ve valinin yatırımcılara olan davranışının gerçekten örnek bir davranış olduğunu belirten Prof. Dr. Aktay “Sayın valimizle de yine bürokratların katıldığı bir toplantı yaparak konuyu ele aldık. Valimizin yatırımcılara olan tutumu fevkaladedir. Siirt için bir şanstır. Bu yatırıma her türlü desteği veriyor. Firma İran ipek halısını Siirt’te üretecek. Siirt’i bir marka yapacak. İlk etapta en az 1500 kişiye istihdam sağlanacak. Bu genelde ülke, özelde ise Siirt ekonomisine büyük bir katkıdır. Siirt’in halıcılık konusunda bir potansiyeli mevcuttur. Şimdiden usta öğreticiler belirlenerek İran’da eğitilecekler. İran’dan da usta öğreticiler getirilecek. Çalışmalara çok kısa bir süre başlanacaktır. Amacımız Siirt’i işçilerin iş aradığı bin kentten işverenlerin işçi aradığı bir kent haline getirmektir.” dedi.

Firma yetkilileri de Siirt’e gelmekten son derece mutlu olduklarını ve kendilerine gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

00022.MTS_snapshot_00.08_[2015.08.04_13.52.25]

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.