son dakika

HAFTA SONUNA KADAR KAR YAĞIŞI VAR METEOROLOJİ MÜDÜRÜ AKSU; SON YILLARIN EN YAĞIŞLI MEVSİMİNİ YAŞIYORUZ

Şubat 12, 2020 | by kanal56
HAFTA SONUNA KADAR KAR YAĞIŞI VAR METEOROLOJİ MÜDÜRÜ AKSU; SON YILLARIN EN YAĞIŞLI MEVSİMİNİ YAŞIYORUZ
Güncel
0

Bu hafta sonuna kadar il merkezinde kar yağışının devam edeceği tahmin ediliyor.Yağışın önümüzdeki pazartesi gününe kadar devam edeceğini belirten Meteoroloji Müdürü Ayhan Aksu vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Geçmiş yollarda Siirt’e kar yağışının 5 ila 20 cm arasında gerçekleşmesine bu yıl 16-17 cm’lik olarak gerçekleşti”ğini belirten Aksu sıcaklık değerlerinin daha da düşük olduğunu söyledi.
Bu yıl -16 santigrat derecenin ölçüldüğünü belirten Aksu” Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzden almış olduğumuz 5 günlük hava tahmini raporumuzda Çarşamba ve Perşembe günlerinde Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuvvetli kar yağışı beklenmekte olduğu belirtilmiştir. Cuma günü parçalı bulutlu olup,cumartesi, Pazar ve pazartesi günü kar yağışı devam edecektir. Hafta başından itibaren Türkiye genelinde değerler mevsim normallerine gelecektir. Siirt ilimizde 2020 yılında kuvvetli yağan kar yağışı görüldü. Önceki yıllarda kar yağışı 5 ile 10 cm iken 2020 yılında Siirt merkezde 16 ile 17 cm , ilçelerde ise 2 metreye yakın kar yağışı meydana gelmiştir. Don olayında ise geçmiş yıllarda en yüksek sıcaklık -6 derece iken, bu sene -16 derece sıcaklıkla daha soğuk ve dondurucu bir kış geçirmekteyiz. Vatandaşlarımızın daha dikkatli olmalarını temenni ederiz. Mecbur kalmadıkça sürücüler araç kullanmasın. Toplu taşıma araçları ev ve iş yerlerine ulaşmalarını öneriyoruz.” Dedi.

Paylaş

Comments are closed.