reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

GENEL SAĞLIK SİGORTASINA DİKKAT

Son Güncelleme :

29 Mayıs 2015 - 15:31

/ 116 views kez okundu.
reklam
GENEL SAĞLIK SİGORTASINA DİKKAT
reklam

Kısa adı GSS olan genel sağlık sigortası konusunda vatandaşın yeteri kadar bilgi sahibi olmaması bazı sorunlara yol açıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdülcelil İlbaş, mağdur olmamaları için vatandaşları uyardı.

Durumu ne olursa olsun, 18 yaşını bitiren herkesin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurarak gelir testi yaptırması gerektiğini belirten İlbaş, bunun yapılmaması halinde sistemin belirlediği rakamlar üzerinden vatandaşın genel sağlık sigortasının yapıldığını söyledi.

Vatandaşların kendilerine genel sağlık sigortasına ilişkin tebligatlar geldiğinde kendilerinin cezalandırıldıklarını sandıklarını belirten İlbaş, bunun yanlış olduğunu ifade etti.

İl genelinde 203 bin kişinin genel sağlık sigortasına tabi olduğunu belirten İlbaş;  “Bu da vatandaşların % 63’ üne denk geliyor. Bu sigortaya tabi olanların 14.692’ si gelir testi yaptırmamış. Bunlara soybis dediğimiz sistemin belirlediği rakamlar üzerinden sigortalarını yapıyor ve ödemeleri için tebligat yapıyoruz. Bu nedenle vatandaşların çok zor durumda kalmamaları için ister öğrenci isterse babası tarafından sigortası sağlanmış olsun 18 yaşını doldurmuş herkesin gelir testi yaptırması ve buna göre belirlenecek primlerini ödemesi gerekiyor.” dedi.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.