son dakika

GEÇEN YILDA AYNI HİKAYEYİ DİNLEMİŞTİK

Kasım 28, 2019 | by kanal56
GEÇEN YILDA AYNI HİKAYEYİ DİNLEMİŞTİK
Güncel
0

KİMLİK PASAPORT VE EHLİYET  HAKKINDA AÇIKLAMA

Siirt Valiliği kimlik kartları pasaport ve sürücü belgeleri hakkında bir açıklama yaparak bunların yeni yılda aşırı bir şekilde zamlanacakları yönündeki dedikoduların asılsız olduğunu duyurdu.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi “Son günlerde bazı basın yayın organları ile sosyal medyada; “2020 yılında T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanlarının 2020 yılından itibaren geçerli olmayacağı ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği” şeklinde asılsız haberler yayılarak, vatandaşlarımız yanlış bilgilendirilmekte ve Nüfus Müdürlüklerimiz de ise aşırı yoğunluk oluştuğu gözlemlenmiştir.

T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan Nüfus cüzdanlarının T.C. kimlik kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, ancak eski tip sürücü belgelerinin yeni nesil Sürücü Belgeleri ile değişme süresi ise 31 Aralık 2020 olarak belirlenmiştir.”

Geçen yılda yine bu tarihlerde çıkan dedikodular yüzünden vatandaşlar il ve ilçe nüfus müdürlüklerine akın etmişlerdi

Paylaş

Comments are closed.