son dakika

GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARI İFTARDA AĞIRLANDI

Mayıs 31, 2018 | by kanal56
GAZİ VE ŞEHİT YAKINLARI İFTARDA AĞIRLANDI
Güncel
0

Siirt Valiliği şehit yakınları ve gazileri iftar yemeğinde ağırladı.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün ev sahiplğinde gerçekleştirilen iftarda Vali  Ali Fuat Atik, şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen programda şehit yakınlarıyla aynı masada iftar açtı.
Polis Evi’nde düzenlenen iftar programına Siirt Valisi Ali Fuat Atik ve eşi Fulya Atik, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve eşi Sevilay Taşkın, Tugay Komutan Vekili Albay Oğuzhan Pehlivan,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Gökhan Merakçı  şehit aileleri ve gaziler katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Vali Atik, şehit yakınlarının, bu ülkenin bağımsızlığı ve bütünlüğü için çekinmeden canını feda eden aziz şehitlerin emaneti olduğunu söyledi.
Vali Atik, sevgi ve dostluk duygularının hoşgörü ile yoğrulduğu, barış ve kardeşliğin, birlik ve beraberliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneğinin gösterildiği bir güzel iftar programında bir araya geldiklerini aktardı. Vatan için canını seve seve veren şehit ve gazilerin çok değerli eş ve yakınları ile kahraman korucularla hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını aktaran Vali Atik, “Aziz şehitlerimiz, bağımsızlığımızın ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen abideleridir. Onların geride bıraktıkları aileleri de, şehitlerimizin milletimize bıraktığı emanetidir. Bu anlamda, şehit aileleri ve gaziler baş tacımızdır” dedi.
İftar programı il Müftü Vekili Muhammed Özdemirin okuduğu dua ile sona erdi.

Vali Atik ve Başkan Taşkın, şehit aileleriyle yakından ilgilenirken, program sonunda bir şehit yakını Vali Atik’e, resminin yer aldığı bir tablo hediye etti.

Paylaş

Comments are closed.