son dakika

“FEHİM PAŞA KONAĞI” ADLI TİYATRO OYUNU SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Şubat 14, 2020 | by kanal56
“FEHİM PAŞA KONAĞI” ADLI TİYATRO OYUNU SANATSEVERLERLE BULUŞTU
Güncel
0

Siirt Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü kültür-sanat etkinlikleri kapsamında 13 Şubat 2020 Perşembe akşamı  “Fehim Paşa Konağı” adlı tiyatro oyununu Siirtli tiyatro severlerle buluşturdu.

Tiyatro oyunu, Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Konferans Salonu’nda sahnelendi.

Oyunu; Vali Ali Fuat Atik’in eşi Fulya Atik, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay’ın eşi Nuran Kızılay, Kültür Turizm İl Müdürü Remzi Uslu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, İl Göç İdaresi Müdürü Abdullah Kaplan, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü M. Şükrü Uras ile çok sayıda tiyatro sever izledi.

Yönetmenliğini Hüseyin Eren Özcan ve Abdürrahim Aslan’ın yaptığı oyunda; kabadayılık ile aşk motiflerinin komik birleşiminin sahnelendiği ve keyifle izlenen müzikal tarzdaki tiyatro oyununda, oyuncuların samimi halleri ve performansları, salonda bulunan tiyatro severler tarafından oyun sonunda ayakta alkışlarla ödüllendirildi.

Büyük beğeni ile izlenen, 2 perde halinde sahnelenen, yaklaşık 2 saat süren oyun sonunda sahneye gelen Vali eşi Fulya Atik, oyuncuları tek tek kutlayarak, başarı dileğinde bulundu.

Paylaş

Comments are closed.