reklam
reklam
hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
CANLI TV
Kanal56

Kanal56 TV RTÜK’e yapılan başvuru sonucunda Türkiye’de resmi lisans alan dijital kanaldan biridir. Siyasetten yaşama, tarihten sanata kadar birçok konuda Siirt'in kalbinin attığı Kanal56 TV, sesinize ses olmaya, sizlerin sesini daha büyük kitlelere duyurmaya devam ediyor.

Google News

ESNAF KAN AĞLIYOR

Son Güncelleme :

15 Ağustos 2015 - 13:40

/ 163 views kez okundu.
reklam
ESNAF KAN AĞLIYOR
reklam

Ekonomik sıkıntılara ek olarak  son zamanlarda ülkemizde ve özellikle bölgemizde meydana gelmeye başlayan olaylar esnafı vurdu. İlimizde iş yeri sayısı artacağına hızlı bir şekilde azalıyor.

Karma Esnaf Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Cemal Koyuncu acil olarak önlem alınmasını istedi. İl genelinde bir kaç yıl önce 8 binleri aşan esnaf sayısının 7 binler civarına düştüğünü belirten Koyuncu bu azalmanın 2015 yılında daha da hızlandığını söyledi.

Koyuncu; ‘’Biz esnaf odaları olarak çekimseriz. Durum şöyle ki; çok terk eden oldu hele hele şu son altı ay içerisinde iki yüz doksan terkimiz var. Kepengi kapatıp giden işi bırakan çok oluyor ne yazık ki. Onun için bizim endişemiz var ve devam da ediyor. Bu sonuç nereye gider bilmiyoruz. Giderek sayımız azalıyor. İşsizlik artıyor özellikle son dönemlerde yaşanan bu olaylardan ötürü esnaflığı bırakan çok oldu. Endişemiz devam ediyor halen sıkıntımız büyük. Yapılan son değerlendirmelere göre kapatılan iş yerimiz iki yüz doksan, bu yedi ay içerisinde de açılan iş yeri sayısı iki yüz on. Hemen hemen seksen dükkan kadar farkımız var. Ama umudumuzu kaybetmiyoruz inşallah azalmak yerine çoğalmaya devam edeceğiz. Süreç olumlu olursa işlerimiz yoluna girecek.’’ dedi.

reklam

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.